Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Täna algab Lõuna-Eesti maitsete nädal “Metsast taldrikule”

Tartu linnavalitsuse pressiteade

"Metsast taldrikule" Foto: Lauri Laan

4. november 2021 / Alates tänasest, 4. novembrist kuni 14. novembrini on Lõuna-Eesti kohvikutes ja restoranides võimalik nautida põnevaid erimenüüsid, mis on inspireeritud kohalikest metsaandidest. Lõuna-Eestis teist korda toimuvast kampaaniast “Metsast taldrikule” võtab sel korral osa ligi 60 kohvikut ja restorani kuuest maakonnast.

"Metsast taldrikule" kampaania eesmärgiks on suurendada toitlustusasutuste külastatavust, toetada piirkonna arenevat toidukultuuri ja väiketootjaid ning tõsta esile kohalikku toorainet.  Kokku on pandud erimenüüd, milles on vähemalt ühe komponendina kasutatud eestimaist metsasaadust ning mis koosnevad suuresti kohalikust toorainest.

Meeldejäävad maitseelamused ootavad külalisi kuues maakonnas: Tartumaal sh Tartu linnas, Jõgevamaal, Põlvamaal, Viljandimaal, Võrumaal ja Valgamaal. Näiteks saab nautida lisaks ulukilihale, marjadele ja seentele jänesekapsast, erineval kujul kuusevõrseid, angervaksa, kadakat ja pihlakamarju. Kõikide toitlustajate ja menüüdega saab tutvuda kodulehel www.visitsouthestonia.com. Erimenüü hind on vahemikus 15 – 20 eurot.

„Eelmisel aastal ellu kutsutud maitsete nädal on unikaalne sündmus, sest pakub võimaluse teha samaaegselt kahte asja - külastada Lõuna-Eesti põnevaid paiku ja koguda maitseelamusi üle kogu piirkonna. Seda illustreerib ka tõsiasi, et maitsete nädal võeti külastajate poolt juba esimesel aastal väga hästi vastu. Ka sel aastal on osalevad ettevõtjad kampaania olemuse hästi läbi mõtestanud - menüüdes ei ole proovitud täita vähimaid seatud tingimusi, vaid kasutatud on väga paljusid huvitavaid metsasaadusi,“ rääkis Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg.

Lõuna-Eesti maitsete nädalat korraldavad: Tartu linn, Lõuna-Eesti turismiklaster, SA Tartumaa Turism, Tartu Ärinõuandla, Jõgevamaa Koostöökoda, Põlvamaa Arenduskeskus, Viljandimaa Arenduskeskus, SA Valgamaa Arenguagentuur ja Võrumaa Arenduskeskus.

Tutvu üritusega Facebookis.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 04.11.2021