Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna algav Tartu toidu- ja veinifestival pakub põnevaid maitseelamusi ja rikkalikku kultuuriprogrammi

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tartu toidu- ja veinifestival Foto: Katrin Press

6. august 2021 / 6.–8. augustini toimub Tartu toidu- ja veinifestival, kus on esindatud lai valik tänavatoitu, Lõuna-Eesti väiketootjad ja rahvusvahelised veinieksperdid. Veiniala külastajaid ootab ees varasemast veelgi rikkalikum valik veine, osa saab võtta mitmetest degustatsioonidest ja veinikoolitustest. Korraldajad rõhutavad, et toidu- ja veinifestivalile on oodatud vaid terved inimesed ning kasvava koroonaohu tõttu on kasutusele võetud täiendavad ohutusmeetmed, tagatud on inimeste hajutatus ja käte desinfitseerimise võimalused.

Festivali avab reedel, 6. augustil kell 19 linnapea Urmas Klaas ning õhtu jätkub maitse- ning kultuuriküllase programmiga. Küüni tänaval on esindatud tänavatoitlustajad, pop-up restoranid ja Lõuna-Eesti väiketootjad. Toidu- ja veinifestivalile kohaselt pakutakse erilist neljakäigulist õhtusööki restoranis Polpo. Õhtu hoiavad meeleolukana Küüni tänaval ja Autovabaduse puiestee laval esinevad DJ Maris Pihlap ja ansambel Diskofon. Traditsioonide kohaselt valitakse ka sel aastal Tartu linna veinid, millest rosé ja mullivein selgitatakse välja reedel.

Laupäeval, 7. augustil toimub juba traditsiooniks saanud „Tartu maitse“ konkurss, kus on esindatud 11 erineva ettevõtte tooted, mille hulgas on näiteks kasevein, mesi musta küüslauguga, tšillimoos ning palju muud põnevat. Kui eelnevatel aastatel on maitse osas saanud kaasa rääkida ka külastajad, siis tulenevalt hetkeolukorrast valib Tartu maitset asjatundlik žürii. 

Laupäeval toimub ka Tartu ajalooliste kohvikute tuur, mida korraldab Tartu Linnamuuseum. Samuti valitakse valge ja punane Tartu linna vein ning toimub teine gurmeeõhtusöök restoranis Antonius. Kogu päeva jooksul hoiavad meelt üleval erinevad DJ-d, ansambel Heldene Aeg ning õhtu peaesinejad on Anett ja peosarja Maailmamustrid DJ-d.
Kesklinna pargis on eraldi ala lastele, kus toimuvad töötoad, saab imetleda Ranna Rantšo loomi ning etendub Piip ja Tuut teater „Kassid“. Mõlemal päeval ootab külastajaid ka mitmekesine programm Tartu Turuhoones ja Emajõe promenaadil. 

Pühapäeval, 8. augustil kell 11–17 toimub Tammelinnas kodukohvikute päev. Ukse avab üle 20 kodukohviku.

Tartu toidu- ja veinifestivali programmi juhib restoranipidaja ja peakokk Joel Ostrat.

Toidu- ja veinifestivali korraldajad on Tartu linn, Vein ja Vine, Tiigi Seltsimaja, Tammelinna Selts, restoranid Polpo ja Antonius, Tartu Turg ja Gustav by Joel Ostrat. Tartu toidu- ja veinifestivali programmiga saab tutvuda kodulehel www.maitsevtartu.ee/programm.

NB! Veinialale sissepääsemiseks tuleb soetada pilet ning sel aastal esitada kehtiv tervisetõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või tervishoiutöötaja poolt tehtud negatiivse testitulemuse kohta (PCR test kuni 72 tundi enne üritust).

Viimati muudetud 06.08.2021