Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
20°

Täna avatakse Tartu Teerajajate Alleel uued jalajäljed

Tasku keskuse pressiteade

12. september / Tartu Teerajajate Alleel avatakse täna kell 14 pidulikult uued jalajäljed, mis tänavu kuuluvad teerajajatele Peeter Volkonskile ja Andres Dvinjaninovile.

Augustis välja kuulutatud üleskutse peale esitati teerajajateks 36 kandidaati. Nende seast valis žürii välja muusiku, helilooja, laulja, näitleja ja lavastaja Peeter Volkonski. Rahva poolt armastatud muusik on oma tegemistega võitnud kindla koha rahva südames.

Teise teerajaja väljaselgitamiseks seati kuus žürii poolt valitud kandidaati üles avalikule rahvahääletusele. Kokku anti Tartu Postimehe veebigallupis ja Tasku kodulehel kandidaatidele ligi 2500 häält. Hääletuses kogus kõige enam poolehoidu võitnud kandidaat ca 30% häältest. Rahvas valis oma lemmikuks armastatud näitleja, lavastaja ja Emajõe Suveteatri eestvedaja Andres Dvinjaninovi.

Peeter Volkonski ja Andres Dvinjaninovi jalajäljed on pronksi valanud skulptor Bruno Kadak. Avamistseremoonial võtavad sõna Tartu linna ja AS Estiko esindajad, meeleolu loob Tartu Saksikoor. Linnarahvast oodatakse värskeid jälgi uudistama ja kringlit sööma.

2010. aastal alguse saanud Tartu Teerajajate Allee eesmärk on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. Igal sügisel täiendatakse alleed uute jalajälgedega.

Senised teerajajad on välja toodud Tasku kodulehel: www.tasku.ee/tartu-teerajajate-allee.

Lisainfo:
Kristi Metsa
Turundusjuht
Tasku keskus
506 2903
kristi.metsa@tasku.ee

 

Viimati muudetud 13.09.2018