Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna pärastlõunal avatakse Tartu Teerajajate Alleel uued jalajäljed

Tasku keskuse pressiteade

28. september / Tartu Teerajajate Alleel avatakse täna kell 14 pidulikult uued jalajäljed, mis tänavu kuuluvad teerajajatele Janika Mölderile ja Mati Karminile.

Augustis välja kuulutatud üleskutse peale esitati teerajajateks 35 kandidaati. Nende seast valis žürii välja iluvõimleja ja treeneri Janika Mölderi, kelle olulisim teene Tartu linna ees on rahvusvahelise ilu- ja rühmvõimlemisvõistluse Miss Valentine korraldamine.

Teise teerajaja väljaselgitamiseks seati kuus žürii poolt valitud kandidaati üles avalikule rahvahääletusele. Kokku anti Tartu Postimehe veebigallupis ja Tasku kodulehel kandidaatidele 2443 häält. Tasavägises hääletuses kogus kõige enam poolehoidu võitnud kandidaat 21,9% häältest. Rahva soovil saab teerajajaks Mati Karmin – skulptor, kes on loonud mitmed Tartu linnapilti rikastavad monumentaaltööd, sealhulgas ka Raekoja platsil suudlevad tudengid (koos arhitekt Tiit Trummaliga), ja on pikaajaline Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud.

Janika Mölderi ja Mati Karmini jalajäljed on pronksi valanud skulptor Bruno Kadak. Avamistseremoonial võtavad sõna Tartu linna ja AS Estiko esindajad, meeleolu loob Tartu Saksikoor. Linnarahvast oodatakse värskeid jälgi uudistama ja kringlit sööma.

2010. aastal alguse saanud Tartu Teerajajate Allee eesmärk on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. Igal sügisel täiendatakse alleed uute jalajälgedega.

Senised teerajajad on välja toodud Tasku keskuse kodulehel: www.tasku.ee/tartu-teerajajate-allee

Lisainfo:

Liiu Matikainen
Turundusjuht
Tasku keskus
5560 3336
liiu.matikainen@tasku.ee
 

Viimati muudetud 28.09.2017