Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Täna toimub ERMis suur robotite päev

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

plakat

8. juuni 2021 / Täna, 8. juunil on Eesti Rahva Muuseumis roboteid rohkem kui tavaliselt.

Lisaks meie muuseumirobotile tulevad kohale oma valmistatud robotitega Haapsalu Innovatsioonikeskuse robotiringi lapsed. Oma robotid toob kohale Kinema Robotics ning Tartu Ülikool tutvustab TÜ poolt välja töötatud haridusrobotit ROBOTONT.

Kogu suure robotite päeva idee on sündinud uuest ERMi jõudvast näitusest “Robotite muinasjutud”. Näitus „Robotite muinasjutud“ toob vaatajate ette illustratsioonid kuulsa poola kirjaniku ja filosoofi Stanisław Lemi samanimelise raamatu eestikeelsest esmaväljaandest. Eestikeelse raamatu teeb eriliseks see, et esmakordselt ilmub Lemi teos värviliste illustratsioonidega, mis sündisid unikaalse kultuurilise koostöö tulemusel ehk pilte on joonistanud raamatusse nii Eesti kui Poola kunstnikud. Näitus ja raamatu ilmumine tähistas Stanisław Lemi 100. sünniaastapäeva ja 100 aasta möödumist Eesti ja Poola diplomaatiliste suhete loomisest, mis täitus eelmise aasta lõpus.

Robotite päeval loeb külalistele katkendeid raamatust Urmas Vadi. Toimub ka Magdalena Kłos- Podsiadło kuraatorituur näitusele.

Lisainfo:
Kristjan Raba, ERMi näituste juht
Telefon: 551 0262
Päeva info ERMi kodulehel

Viimati muudetud 08.06.2021