Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Tänavuse Tarslämmi võitja Maris Pedaja luulevideo jõudis rahvusvahelisel võistlusel esikolmikusse

Eesti Kirjanduse Seltsi pressiteade

9. september / Reedel selgitati Melbourne’i kirjanikefestivalil välja maailma esimese lavaluuletajate videovõistluse Slam-O-Vision võitja.

Konkursil, mille algatas Melbourne ning millest võttis osa 8 UNESCO kirjanduslinna üle maailma, pälvis esikoha Babs Gons Utrechtist luuletusega Ass Man. Teist ja kolmandat kohta jäid jagama Maris Pedaja Tartust luuletusega „Nahk ja kirbud“ ning Hannah Lavery Edinburghist luuletusega Spilt Milk.  

Lisaks nimetatutele osalesid võistlusel kirjanduslinnad  Iowa City, Heidelberg, Melbourne, Nottingham ja Quebec City.  Luulevideod on üleval projekti veebilehel https://cityofliterature.com.au/slam-o-vision/ 

Tartut konkursil esindanud Maris Pedaja tuli tänavu kevadel Tarslämmi võitjaks ning luuletus  „Nahk ja kirbud“ oli ka rahvusvahelise lavaluuletajate projekti Borderlines osa. Video salvestati 29. märtsil Tartu Kirjanduse majas toimunud sündmusel „Noorte luuleleva Hasso Krulli Euroopas“. 


Võitja väljaselgitamiseks saatsid kõik osalevad linnad oma hinnangud videotena  Tartus hinnati osalejaid augusti lõpus avaliku sündmuse käigus, kus kõik huvilised said anda oma panuse meie lemmiku väljaselgitamisse. Oma linna poolt hääletada ei saanud ning kõrgeimad punktid andis Tartu Moritz Konradile Heidelbergist, kes esitas luuletuse Sustainability.

Tartu hindamisvideot saab nüüd vaadata kirjanduslinna Youtube’i kanalis: https://www.youtube.com/watch?v=8HI-IqlHL5Y&t=1s

Lisainfo

Marja Unt
Eesti Kirjanduse Seltsi teadussekretär /Kirjanduslinn Tartu koordinaator
Estonian Literary Society / Tartu City of Literature coordinator
Tel. /Phone:. (+372) 7 427 079

Viimati muudetud 09.09.2019