Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Tänavused Tartu aasta noorsootöö tegijad on seotud noortekeskustega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Noorsootöö

7. detsember / Iga aasta detsembris tunnustab Tartu linnavalitsus noorsootöö maastikul enim silma jäänud inimesi ja tegusid.

2018. aastal jäi tunnustatute seas kõlama noortekeskuste roll noorte vaba aja maastikul.

Aasta noorte tegijate tunnustuse sai sündmuse "Lotte heategevuslaat lugemiskoertega" meeskond - Lille Noortekeskuste vabatahtlikud Lizette Sibul ja Grete Kull. Laadal kauplejate müügitulust annetati 10 protsenti ehk kokku üle 200 euro Lastefondile. Sündmusel osales ligikaudu 500 inimest. Tänukõnes tõdesid aktiivsed noored, et eelmisel aastal olid nad veel tunnustussündmusel osalejate seas, aga tänavu saavad seista laval ning lilli vastu võtta.

Aasta noorsootöö tegijana tõsteti esile Helene Toomeoks, kelle kohta märgiti tunnustavalt, et ta toetab kõigi noorte ideid, olgu need ulmelised või realistlikud. Noored kinnitasid, et keegi ei kardaks Helenega üksikule saarele jääda, sest tal on palju häid ideid, kuidas ellu jääda. 2018. aastal on Helene projektijuhina eest vedanud või tiimiliikmena korraldada aidanud lastekaitsepäeva ja tarkusepäeva sündmusi, Tartu Kooliteatrite festivali, Lille Noortekeskuse projekti "Kuidas olla tark veetarbija?" jm.

Kõige laste- ja noortesõbralikuma teo laureaadiks sai Anne Noortekeskuse ruumide remont, mille eest tunnustati kolme koostööpartnerit. Tänu Magnus Maiste initsiatiivile valmistasid Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased noortekeskusele uued diivanilauad. Tema kolleegi Tarmo Randi juhendamisel muutsid noored meistrid noortekeskuse ruumid ilusaks ja hubaseks noorte vaba aja veetmise kohaks. Pro-Building juhataja Kaarel Jürissaar sponsoreeris Anne Noortekeskuse remonti vajaminevate ehitusmaterjalidega ning andis asjakohast ehitusalast nõu.

Aasta üliõpilastöö kategoorias sai tunnustuse Sandra Kremann tööga "Noortekeskuses toimuva mitteformaalse õppe mõju noortele nende endi tõlgenduste alusel". Uurimusest selgus, et noorte endi sõnul leitakse noortekeskuses enda talent, silmaring avardub, muututakse aktiivsemaks, hakatakse suhteid rohkem väärtustama, ollakse suhtlusaltimad ja sallivamad erinevuste suhtes.

Tartu noorsootöö parimaid tunnustatakse alates 2002. aastast. Noorsootöö hõlmab huvikoolide, huviringide ja noortekeskuste tööd ning erinevaid noorte vaba aja projekte ja algatusi. Tiitlitega kaasneb alates 2018. aastast rahaline preemia suuruses 1000 eurot. Tänavuse 1920ndate aastate filmitööstuse stiilis tunnustussündmuse "Mulle lubati suupisteid ja puhkust!" korraldas Shate Tantsukool. Lavastustiimi eestvedaja oli Krõõt Kiviste, Suure Direktori rollis esines Sander Lebrecht, Täieliku Diivana Maris Ootsing. Kokku oli etendusega, mille sisse olid põimitud tunnustushetked, seotud ligi 60 inimest.

Edasine info: Piret Talur, noorsooteenistuse juhataja, 5911 6614.

Viimati muudetud 07.12.2018