Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°
11°

Tarmo Vahter esitleb Tartus uut ajalooraamatut

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu pressiteade

Tarmo Vahter esitleb Tartus uut ajalooraamatut

13. jaanuar 2022 / 14. jaanuaril kell 17.30 esitleb Eesti Ekspressi ajakirjanik Tarmo Vahter Tartu Linnaraamatukogu saalis oma uut raamatut "Võitlus tuleviku pärast. 1933–1936: Pätsi aja rääkimata lood".

Tarmo Vahteri ajalooraamat sisaldab lugusid Konstantin Pätsi ja vabadussõjalaste  võitlusest, ühiskonnaelu mõjutanud kampaaniatest nagu kodukaunistamine või nimede eestindamine, riikliku propaganda talituse tööst, Postimehe võlgadest, kuurordikultuurist ja paljust muust. 

Autor jutustab lugusid konkreetsete inimeste kaudu, on need siis poliitikud Konstantin Päts ja  Artur Sirk,  Eestile kuulsust toonud Kristjan Palusalu ja Meliza Korjus või eestlastele kodu korrastamist õpetanud Salme Masso. Lugeja leiab raamatust loo Oskar Lutsu majaehitusest, Betti Alveri esikkogu ilmumisest, A. H. Tammsaarele tema elu ajal ausamba püstitamisest, Tartu ülikooli esimesest mustanahalisest tudengist jne. 

Autori sõnul on ka praegused inimesed mõjutatud Pätsi ajal toimunust ning ta soovitabki raamatut lugeda neil, kes tahavad mõista, miks me oleme sellised, nagu me oleme.
Raamatu jaoks kogus Tarmo Vahter infot arhiividest, raamatukogudest ning vanadest ajalehtedest ja ajakirjadest. Huvitavaid detaile leidis autor koguteostest, avaldatud mälestustest  ja päevikutest, samuti oli abi vestlustest raamatus kujutatud tegelaste järeltulijatega.

Tarmo Vahter on varem avaldanud menuraamatud "Vaba riigi tulek. 1991. Kuus otsustavat kuud (2011) ja ""Karuks istus vangitornis…" 1980 – aasta, mis raputas Eestit“ (2015).

Raamatu treilerid.

Viimati muudetud 13.01.2022