Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

TarSlämmi finaal 2019 Prima Vista festivalil

TarSlämmi pressiteade

plakat Foto: Plakati autor Liisa Mudist

8. mai / 9. mail kell 20:00 toimub Tartus Vildes ja Vines TarSlämmi finaal, mis on ühtlasi ka Prima Vista üks menukaimatest kirjandussündmustest.

Tegemist on Tartu luuleprõmmu finaaliga, kus kohale tulnud publik valib hooaja säravamate esinejate seast välja 2019. aasta esiprõmmija, kes jätkab võistlemist eesti luuleprõmmul septembrikuus. Üle-eestilisse vooru pääsevad lisaks võitjale veel kaks esinejat, kelle valivad välja Tarkade Klubi žüriiliikmed Vahur Afanasjev, Hele-Mai Viiksaar ja Sirel Heinloo.

Oma luulega esinevad: Joosep Vesselov, Susan Kolde, Teele Lember, Kaija Kängsepp, Kaisa Kuslapuu, Villem Kreem, Liisa Mudist, Maris Pedaja, Rabarbara, Heidi Iivari, Aliis Aalmann, Piret Põldver.

Külalisesinejaks on TarSlämmil seekord Londonis elav lavaluuletaja, kirjanik ja muusik Zena Edwards, kel on ette näidata juba enam kui 20-aastane kirjutamis- ja esinemiskarjäär. Edwards’i elav ja sageli poliitiline luule on muu hulgas tihti inspireeritud tema reisikogemustest, eriti reisidest Aafrikasse, samuti traditsioonilisest aafrika muusikast.

Edwards on tuntud ka oma ühiskondliku aktiivsuse poolest, kõneldes sageli kliimamuutusele pühendatud üritustel ning seistes võrdsuse ja võrdõiguslikkuse eest. Ta on esinenud paljudel rahvusvahelistel festivalidel, nagu WOMAD, Londoni jazzifestival, Poetry International (Royal Festival Hall) ning URB Hip Hop Festival (Helsingi). Samuti osaleb ta aktiivselt hariduselus, tehes koostööd koolidega ning on üks mentoritest rahvusvahelises lavaluuleprojektis „Borderlines” kus osaleb ka TarSlämmi korraldav Eesti Lavaluule MTÜ.

Lisainfo: https://lavaluule.ee/

Toetavad Prima Vista kirjandusfestival, Vilde ja Vine, Vein ja Vine, Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

(Manuses foto Zena Edwards’ist ja plakat, mille on teinud kunstnik Liisa Mudist.)

Viimati muudetud 08.05.2019