Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°

Tartlased külastasid Itaalia Rahvusliku Teadusuuringute Nõukogu laboreid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Bologna

4. detsember / Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tartu Linnavalitsuse esindajad külastasid 28. novembrist 1. detsembrini Bolognat.

Õppereisi käigus tutvuti Itaalia Rahvusliku Teadusuuringute Nõukogu (CNR) laboritega ning nende Bologna campuses paiknevate institutsioonidega. Visiidi käigus saadi ülevaade Emilia-Romagna piirkonna innovatsioonisüsteemist, tutvuti ASTERi konsortsiumi, Mist-ERi, MUSPi, SILAVi ja Mirandola Technopole tegevustega.

Tartu Ülikooli teadusaparatuuri peaspetsialisti Edgar Hamburgi hinnangul oli kõige muljetavaldavam see, kui palju pööratakse tähelepanu teadustulemuste ja valmis tehnoloogia vahelisele alale. „Kui vaadata teiste kogemusi, siis Tartu ei jää milleski alla, mis puudutab teadustulemusi ja tehnoloogia väljaarendamist tehnoloogia valmidusastmetel (TRL) 1-3. Lisaks on meil olemas erinevad kiirendid ning võimalused, mis aitavad ettevõtteid TRL tasemetel 8 ja 9 ehk tehnoloogia on valmis ja toimib töökeskkonnas. Puudu on aga vahelülist, mis aitaks ettevõtteid või siis teadusasutusi viia oma teadustulemused ja ideed katselise tõestuse faasist (TRL 4) testitud prototüübi ja demonstratsiooni faasini (TRL 7). Kas selle vahemiku peaks ära täitma mõni kohalik asutus või peaksime siin otsima võimalusi leidmaks partnereid väljaspool Eestit, on juba iseküsimus,“ kommenteeris Hamburg.

Visiit toimus projekti  Inno Infra Share raames, projekti kaasrahastatakse programmist Interreg Europe.

https://www.brainport.nl/uploads/images/Brainport-Development/Projecten/INNO-INFRA-SHARE-logo-one-line.png

Alo Lilles

ettevõtluse osakond
ettevõtluse arengu peaspetsialist

Tel: 736 1196
Mob: 5645 2311

Viimati muudetud 05.12.2017