Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Tartu 2024 korraldab neljapäeval esimese rahvusvahelise kultuurikorraldajate foorumi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

18. november 2019 / 21. novembril toimub Eesti Rahva Muuseumis kultuurikorraldajatele ja -loojatele suunatud foorum Kultuurikompass teemal „Kuidas kultuuris osavalt vabatahtlikke kaasata?“.

Järjekorras neljandale foorumile, mis sünnib Tartu 2024 ja Tartu linna kultuuriosakonna koostöös, saabub esimest korda nii esinejaid kui külalisi ka mujalt Euroopast. 

ERMi ajutiste näituste saalis toimuval foorumil tutvustatakse häid praktikaid ja süsteeme vabatahtlike kaasamiseks, vahetatakse kogemusi eri kultuuritaustaga elanike kaasamisest ning arutletakse noorte ja eakate vabatahtlikkuse üle. Sündmusel saab tutvuda ka Tartu 2024 edasiste plaanidega.

Foorumi peakorraldaja Kalle Paasi sõnul on järjest kasvamas nii huvi vabatahtliku töö leidmise vastu kui ka vajadus selle järele. „Vabatahtlik töö on igaühe jaoks võimalus saada esimesi või uusi töökogemusi, tutvuda huvitavate inimestega ning tegeleda enda jaoks põnevate teemadega, vanusest ja kultuuritaustast olenemata. Kultuurikorraldajad peavad juba täna oskama pakkuda atraktiivseid võimalusi oma tegevusse panustamiseks,“ selgitab Paas saabuva foorumi teemapüstitust.

Ka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kavatseb kaasata vabatahtlikke oma programmi elluviimiseks. Vabatahtlike võimalikku hulka kirjeldab Kalle Paas mulluse kultuuripealinna Leeuwarden-Friesland 2018 näitel: “Põhja-Hollandis osales tiitliaasta sündmustel vabatahtlikena kümnendik piirkonna 650 000 elanikust. Sellist kaasatust ei saavutata üleöö, vaid aastatepikkuse järjepideva ja teadliku tööga.”

Kultuurikompassi foorumil astuvad üles Anti Lillak (Eesti Rahva Muuseum), Dan Prits (Tartu Rahvusvaheline Maja), Eha Paas (Eesti Külaliikumine Kodukant, vabatahtliku pass), Jaan Ulst (PÖFF), Lemmit Kaplinski (TYPA), Marija Pulokaitė (Kaunas 2022, Leedu), Michaela Snopková (Work in Estonia), Pilvi Nissilä (Tampere, Soome), Renata Kiss (Veszprém, Ungari) ja Teele Vaalma (Tartu Maraton). Foorumi avab Tartu linnapea Urmas Klaas.

Esinemiste järel toimuvad modereeritud aruteluringid publiku ja esinejate vahel. Sündmust viivad läbi DD Stratlabi konsultandid ning sellel on eesti- ja ingliskeelne sünkroontõlge. Osalejatele pakutakse kohvi ja suupisteid. Foorum toimub kell 13.30-19.00. Osavõtt on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine: http://bit.ly/Kultuurikompass4.

Kultuurikompass on Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna ja Tartu 2024 programm, mille eesmärk on toetada Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurikorraldajaid, kohalikku ja rahvusvahelist koostööd ning sotsiaalselt ja keskkondlikult vastutustundlikku kultuurikorraldust. Tänavu on Kultuurikompassi sündmustel jagatud kogemusi nii uutest ühisrahastusvõimalustest, sotsiaalmeediaturundusest kui keskkonnateadlikust kultuurikorraldusest. Rohkem infot Kultuurikompassi kohta leiab veebiaadressilt www.tartu2024.ee/kultuurikompass. 

LISAINFO:

Kalle Paas, projektijuht

Tartu 2024 - Euroopa kultuuripealinn

Mob: +372 53 421 824

kalle.paas@raad.tartu.ee

www.tartu2024.ee | www.facebook.com/tartu2024 | www.instagram.com/tartu2024

 

Viimati muudetud 18.11.2019