Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu 2024 külastab Eesti Laulu poolfinalistidega Tartu ja Lõuna-Eesti koole

SA Tartu 2024

Kadiah Tartu 2024 koolikontserdil 2019 Foto: Kiur Kaasik

27. jaanuar / Lähinädalatel esinevad Tartu 2024 eestvõttel seitse Eesti Laul 2020 konkursi poolfinalisti neljas Tartu ja Lõuna-Eesti koolis.

Minikontserdid annavad õpilastele vahetu võimaluse tele-ekraanilt tuttavate muusikutega suhelda ning kuulda nende loomingut. 

28. jaanuaril külastatakse Tõrva Gümnaasiumi ning Rõngu Keskkooli, kus astuvad üles INGER, Jennifer Cohen ja Merilin Mälk. Tartu Veeriku koolis esinevad 31. jaanuaril Egert Milder, Renate ja Jennifer Cohen. Tartu Variku kooli lavale jõuavad 6. veerbuaril Synne Valtri feat. Väliharf ning INGA. 

SA Tartu 2024 juhatuse liikme Erni Kase hinnangul on koolikontserdid heaks näiteks valdkonnaülesest koostööst, mis kultuuripealinna tiitli kandmiseks ette valmistab. „Kuna Tartu on koos Lõuna-Eestiga 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn, oleme väga rõõmsad, et ühest Eesti suurimast muusikasündmusest saavad sel aastal osa nii Tartu, Tõrva kui Rõngu inimesed. Õpilaste huvi artistidega kohtumiseks on suur ning tekitab palju põnevust – see on eriline võimalus kuulsate muusikutega kohtuda,“ selgitas Kask ettevõtmise olulisust.

Minikontserdid toimuvad SA Tartu 2024, Tartu linna ja ERRi koostöös teist korda – 2019. aastal kohtusid artistidega õpilased Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumist, Tartu Raatuse koolist ning Tartu Annelinna Gümnaasiumist. Järgnevatel aastatel kavatsetakse külastada ka teisi piirkonna koole, et suursündmusest saaks osa võimalikult paljud tartlased ja lõunaeestlased.

Eesti Laulu poolfinaalid toimuvad 13. ja 15. veebruaril teist aastat järjest Tartu Ülikooli spordihoones. Piletid poolfinaalidesse ning finaalkontserdile on saadaval Piletilevist.

FOTO: . Autor: Kiur Kaasik

Viimati muudetud 27.01.2020