Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu 2024 kutsub Tartu ja Lõuna-Eesti kunstnikke osalema Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022 festivalil MAGENTA

Tartu 2024 pressiteade

16. aprill 2021 / Maastikukujunduse festival MAGENTA ja Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022 kutsuvad Tartu ja Lõuna-Eesti kunstnikke osalema järgmisel aastal toimuva festivali avatud ettepanekute voorus.


Kandideerimise tähtaeg on 25. aprill.

Tartu 2024 Elu ja Keskkond programmiliini juht Triin Pikk kommenteerib: “Üha enam räägitakse avaliku ruumi olulisusest ja sellest, et tasakaalus ning läbimõeldud linnaruum muudab linlaste elukvaliteeti märgatavalt paremaks. Loovad, igapäeva rutiinist välja tõmbavad ning sotsiaalsetele ja keskkonnaga seotud probleemidele nutikaid lahendusi pakkuvad kunstiprojektid on olulised avaliku ruumi mitmekesisemaks muutmisel. Kunst ja kultuur on sama tähtsad avaliku ruumi kujundajad kui insenerid ja planeerijad. Esimesed oskavad visandada ja kujutada soovitud tulevikku vaat et pareminigi.”

Festival MAGENTA eesmärk on maastiku- ja keskkonna kunsti publikuni toomine, rohealade olulisuse tõstmine linnades ja interdistsiplinaarse avaliku ruumi kunsti edendamine. 2022. aasta festivali keskseks teemaks on taktikaline urbanism (tactical urbanism), mis tähendab ajutiste rohesekkumiste loomist linnaellu selleks, et suunata elanikkonda mõtlema pikaajalistele keskkonnamõjudele ja lahendustele.

Kuidas kandideerida?

Kandideerima kutsutakse sotsiaalselt teadliku ja jätkusuutliku kunsti edendajaid. Kunstnikud võivad tugineda erinevatele kogukondadele ja kunstivormidele, sealhulgas visuaalsele kunstile, disainile, installatsioonidele, muusikale või muudele interdistsiplinaarsetele ühendustele.

Festival ootab panustamist maastikukujundusse, jätkusuutlikke linnaruumi lahendusi, disaini elemente avalikku ruumi, ajutisi linnamänge ja kunstilisi ja kogukondlike lahendusi, mis edendavad elukeskkonda.

Kandideerimise tähtaeg on 25. aprill. Materjalid tuleb saata Tartu 2024 Elu ja Keskkond programmiliini juhile Triin Pikale aadressil [email protected]

MAGENTA tiim pakub omalt poolt projektile administratiivset tuge ja kuraatori kaasatust. Lisaks toetatakse kunstnike kommunikatsioonis ja turunduses.

Lisainfo:
Krõõt Filippov, Tartu 2024, kommunikatsioonijuht, [email protected], +372 5817 4399

Triin Pikk, Tartu 2024, Elu ja Keskkond programmiliini juht, [email protected], +372 5340 7118

 

Viimati muudetud 16.04.2021