Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Tartu arendab Saksamaaga koostööd digiettevõtluse valdkonnas

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

raekoda Foto: Ove Maidla

21. märts / Reedel, 22. märtsil saabub Tartusse Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa delegatsioon, mida juhib infrastruktuuri- ja digiminister Christian Pegel.

75-liikmelise delegatsiooni koosseisus on liidumaa juhtivad poliitikud, teadlased ja ettevõtjad, sealhulgas esindus ka Tartuga koostööd tegevast Greifswaldi linnast.

Kell 10 raekoja saalis algaval ümarlaual tutvustab Tartu linn Saksa delegatsioonile Tartu ettevõtluse ja teaduse tugistruktuure, startup-kogukonna tegevust ning jagab oma digitaliseerimisvaldkonna kogemusi.
Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul moodustavad ettevõtlus ja selle tugistruktuurid, teadusasutused ja kõrgkoolid Tartus tugeva koostöövõrgustiku. "Meie koostöövõrgustikul on suur arengupotentsiaal ja selle vastu tuntakse huvi ka välisriikides," sõnas linnapea.

Kell 12 allkirjastavad Tartu ja Greifswaldi linna, mõlema linna teaduspargi ja Tartu Biotehnoloogia Pargi esindajad heade kavatsuste lepingu, millega pannakse alus edasisele koostööle kahe linna teadusparkide, idufirmade ja startup-kogukondade vahel.

Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa delegatsioon külastab reedel ka Tartu Ülikooli ja SPARK demokeskust.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 22.03.2019