Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu esitleb rattaringluse pakkujate näidiseid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

rattahooaja avamine

25. aprill / Tartu rattaringluse rahvusvahelisel hankel tegi pakkumuse neli ettevõtet: Titanuim Partners, Next Bike, Smoove ja Bewegen. Neist kvalifitseerus kolm viimast.

Pakkumuste hinnad jäid vahemikku 2,1 miljonit kuni 2,8 miljonit eurot. Soodsaima hinna pakkujat linn veel ei avalikusta, kuna parema pakkumuse väljaselgitamiseks viiakse läbi pakkumuste hindamine, kuhu kaasatakse ka eksperdid. Eksperdid annavad oma hinnangu pakkumuste ja tehnika avalikel esitlustel, mis toimuvad 26. aprillil ning 2. ja 4. mail.

Neljapäeval, 26. aprillil kell 9 algab raekoja infokeskuse esitlussaalis Prantsuse firma Smoove pakkumuse esitlus.  Slaidiprogrammile järgneb samas kl 10.30 tehnika (elektrijalgratas, dokk) esitlus.

Kolmapäeval, 2. mail  kell 9 esitleb oma näidiseid Next Bike (Saksamaa)  ja reedel, 4. mail kell 10 Bewegen (Kanada). Esitlused toimuvad linnamajanduse osakonna nõupidamiste ruumis, Raekoja plats 3 ja neile järgnevad rataste tutvustused vastavalt ilmaoludele kas raekoja platsil või raekoja infokeskuse esitlussaalis.
Hanke võitja loodab linn välja selgitada maikuu jooksul. Pärast seadmete hankijaga lepingu sõlmimist, kuulutatakse välja hange rattaringluse operaatori leidmiseks. Rattaringlussüsteem loodetakse käima saada hiljemalt järgmise aasta kevadel.

Tartusse rajatakse rattaringluse süsteem, mis koosneb 600–800 rendirattast ning 60–80 rendipunktist üle linna. Eesmärk on kujundada rattaringlusest ühistranspordisüsteemi osa ja siduda need teineteist täiendavaks tervikuks.

Rattaringlussüsteemi rajamist rahastatakse linna eelarvest, Euroopa Liidu struktuurivahenditest rahastatavast projektist "Tartu rattaringlus" ja Euroopa Komisjoni rahastatavast projektist SmartEnCity.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm, jaanus.tamm@raad.tartu.ee, 736 1266, 5850 6742.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 26.04.2018