Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Tartu Folgiklubis esineb Robert Jürjendal

Tartu Folgiklubi pressiteade

25. veebruar 2020 / Tartu Folgiklubi toimub 5. märtsil kell 19 TÜ raamatukogu fonoteegis. Esineb kitarrist Robert Jürjendal, temaga vestleb Ants Johanson.

Robert Jürjendal on heliloojana ning kitarristina tegutsenud läbi aastate koos paljude eesti – ja välismaa artistidega (Weekend Guitar Trio, UMA, Arvo Urb, Riho Sibul, Markus Reuter, Tim Bowness, Jan Bang jpt.). 1988 a. alates on ta esinenud erinevate koosseisudega festivalidel Euroopas, USA-s, Venemaal ning Moldovas.

Lisaks kitarrile, on ta komponeerinud muusikat keelpillikvartetile, klavesiinile, vaskpillidele, häälele, erinevatele ansamblikoosseisudele ning kooridele. Ta on loonud muusikat ka mitmetele teatrilavastustele ning dokumentaalfilmidele nagu Woman and Glacier (A. Stonys), Inimese mõõt (M. Kõrver), Maastiku mustrid (R.Västrik), Lawnswood Gardens (P. Kuczynski) jt.

Robert Jürjendalil on ilmunud kolm sooloplaati: Rõõmu allikas (Source of Joy, Unsung Records 2013), Valguse palsam (Balm of Light, iapetus -media 2015) ning koos trummar Andrus Lillepeaga Lihtminevik (Simple Past, Strangiato Records, iapetus-media 2016)

Robert Jürjendal ühendab oma kontserdikavas erinevate kitarride tämbrid elektrooniliste väljendusvahenditega - lihtsatest meloodilistest paladest kuni fantaasiarikaste heliväljadeni.

Tartu Folgiklubi TÜ raamatukogu fonoteegis

www.facebook.com/TartuFolgiklubi

Kontakt: Ants Johanson 5057303 ants@johanson.ee

Korraldaja: mtü Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts, Pepleri 27

Viimati muudetud 27.02.2020