Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-6°
-6°

Tartu ja Lüneburg tähistavad koostöö 25. aastapäeva

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lünebrugi delegatsioon

13. september 2018 / 13.-15. septembrini külastab Tartut sõpruslinnast Lüneburgist saabunud delegatsioon, mida juhib linnapea Ulrich Mädge.

7-liikmeline delegatsioon saabub Tartusse tähistama kahe linna vahelise koostöö 25. aastapäeva.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on tal hea meel võõrustada saksa sõpru, kellega Tartul on olnud veerand sajandi vältel väga tihe koostöö. „Igal aastal toimuvad mitmed kohtumised ja koostööprojektid kultuuri, spordi ja ettevõtluse vallas. Abi ja toetust on Lüneburgilt saanud mitmed Tartu asutused,“ sõnas Klaas.  

Külalistele tutvustatakse linna suuremaid arendusprojekte, Tartu Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise kava ning targa linna teemasid. Lüneburgi delegatsioon külastab  Tartu Saksa Kultuuri Instituuti ja Jaani kirikut, mille barokkoreli toetuseks soovitakse teha omapoolne annetus.  

Reedel kell 11 toimub tänujumalateenistus Peetri kirikus ning seejärel siirdutakse koos Saksa külalistega Pirogovi platsile, kus kell 12.15 avatakse kahe linna sõprussuhete 25. aastapäeva tähistamiseks pink.

Lisaks linnajuhtide delegatsioonile saabuvad Tartu Lüneburgi seltsi kutsel Tartusse koostöösuhete aastapäeva tähistama ka Lüneburgi Saksa-Eesti seltsi esindajad.
Külaliste auks kõlab 13.-15. septembril raekoja kellamängult  Saksamaal tuntud ja armastatud laul „Der Mond ist aufgegangen“ (Kuu on tõusnud).

74 000 elanikuga ülikoolilinn Lüneburg asub Saksamaa põhjaosas Alam-Saksi liidumaal.
Tihedamad sidemed Tartu ja Lüneburgi vahel algasid 1993. aastast, mil sõlmiti ka vastastikune  koostööleping. Lüneburg on toetanud Tartu Jaani kiriku taastamist ning teinud annetusi Käopesa lastekodu, Sireli lasteaia, Tartu hooldekodu ja mitmete muude asutuste toetuseks. Head koostöösuhted on Lüneburgil Tartu Saksa Kultuuri Instituudi ja Tartu Ülikooliga, Tartu Peetri kogudusega, Jaan Poska ja Hugo Treffneri gümnaasiumi ning Mart Reiniku ja Raatuse kooliga.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 13.09.2018