Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ja Tampere uuendasid koostöölepingut

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu ja Tampere linnapead

8. märts 2017 / Täna allkirjastati Tartu ja Tampere vaheline koostööprotokoll aastateks 2017-2018.

Tartu linnapea Urmas Klaas viibib Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi Soome visiidi raames Tamperes, kus täna allkirjastati ka Tartu ja Tampere vaheline koostööprotokoll.

"Tartul ja Tamperel on häid näiteid linnakeskkonna arendamisest, mida teineteisega jagada," ütles linnapea Urmas Klaas.

Linnadele oluliste suundadena on Tartu ja Tampere koostööprotokollis välja toodud ka koostöö targa linna ja innovaatilise ettevõtluse arendamisel ning tihedam kultuurivahetus seoses Eesti Vabariik 100 ja Soome Vabariik 100 tähistamisega. Samuti märgitakse protokollis uute koostööprojektide elluviimiseks võimaluste otsimist Euroopa Liidu rahastamisprogrammide kaudu.

Enne protokolli allkirjastamist külastas Tartu linnapea Urmas Klaas täna ennelõunal koos president Kaljulaidi saatva delegatsiooniga Tampere Tehnikaülikooli ja osales Tampere linnapea Anna-Kaisa Ikoneni poolt Eesti presidendi auks korraldatud lõunasöögil.

Tampere ja Tartu linnade sõprussuhted pärinevad 1990. aastast, mil toimus ametlike delegatsioonide esimene kohtumine. 1992. aastal sõlmitud Tartu ja Tampere vahelist sõpruslinnade lepingut uuendatakse iga kahe aasta tagant koostööprotokollide kaudu.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 08.03.2017