Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
-2°

Tartu ja Tampere uuendavad täna koostöölepingut

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tampere linnapea Lauri Lyly Foto: Erni Kask

8. november 2018 / Täna allkirjastavad Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tampere linnapea Lauri Lyly uue koostööprotokolli aastateks 2019-2020. (Pilt lisatud)

Eile saabus Tartusse viieliikmeline delegatsioon sõpruslinnast Tamperest. Lisaks linnavalitsuse delegatsioonile saabus Tamperest Tartusse ka 9-liikmeline ettevõtjatest koosnev delegatsioon ning kohal on ka Soome suursaadik Timo Kantola.

Soome külalised teevad täna ringkäigu SPARK Demokeskuses, kus Tartu tutvustab oma targa linnaga seonduvaid teenuseid ja ettevõtmisi.  Kohtutakse Tartu Teaduspargi, idufirmade ja kosmose äriinkubaatori esindajatega.
Kell 10.30 algab seminar „Euroopa kultuuripealinn 2024 ja 2026“, kus esitluse teeb Tartu 2024 meeskond ning oma plaane tutvustab Tampere, kes kandideerib kultuuripealinnaks 2026. aastal.

Kell 11.45 allkirjastavad Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tampere linnapea Lauri Lyly kahe linna uue koostööprotokolli aastateks 2019-2020. Kahe linna vaheline tihe koostöö jätkub lähiaastail targa linna ja innovaatilise ettevõtluse arendamisel, linnakeskkonna kujundamisel ja kultuuri- ning haridusvaldkonnas.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul ühendab nüüd kahte ülikoolilinna ka Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise soov. "Kindlasti leiame siin rohkelt koostöö- ja kogemuste vahetamise võimalusi, kuidas kandideerimisprotsessi edukalt läbida," sõnas Klaas.
 
Sel aastal on kahe Euroopa kultuuripealinnaks pürgiva linna vaheline koostöö tihenenud kultuuri valdkonnas. Arutatud on koostöövõimalusi kultuuripealinna tiitli taotlemisel. Kevadel avati Tamperes Soome sajandi muuseumiks valitud Vapriikkis Eesti Rahva Muuseumi kureeritud EV100 näitus „Vabaduse lood“. Kahel linnal on käimas kultuurivideote vahetamise projekt, kus mõlemad linnad saadavad vastastikku  videotutvustusi olulisemate kultuuri- ja vaba aja sündmuste kohta.

Tampere ja Tartu linnade sõprussuhted pärinevad 1990. aastast, mil toimus ametlike delegatsioonide esimene kohtumine. 1992. aastal sõlmitud Tartu ja Tampere vahelist sõpruslinnade lepingut uuendatakse iga kahe aasta tagant koostööprotokollide kaudu.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 08.11.2018