Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu jätkab Hiinaga turismi- ja kultuurialast koostööd

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Linnapea ja Hiina kultuuriminister

21. oktoober 2019 / Tartu linnapea Urmas Klaas kohtus eile Tartusse saabunud Hiina kultuuri- ja turismiministri Luo Shugangiga.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul arutati kohtumisel kultuuri- ja turismikoostöö arendamist. "Jätkame koostööd Eesti turismipakettide pakkumisel Hiina turule ning vastastikkust näituste vahetamist," ütles Urmas Klaas.
Linnapea tegi kultuuriministrile ettepaneku kaasa aidata maailmas väga tuntud Hiina pianisti Lang Langi Tartus esinemisele. "Oleks märgiline, kui Lang Lang esineks Tartus koos Vanemuise sümfooniaorkestriga Kassitoome suvekontserdil 2024. aastal, mil Tartu on Euroopa kultuuripealinn," tutvustas linnapea koostööplaane. Hiina kultuuriminister tegi ettepaneku, et Tartu kui tulevane Euroopa kultuuripealinn arendaks koostööd Aasia kultuuripealinnadega.

"Koostööd turismi, kultuuri ja ettevõtluse vallas kahe riigi vahel avardaks tunduvalt ka arutusel oleva Eesti-Hiina otselennu avamine," lisas Klaas.

Pühapäeval Tartus viibinud Hiina kultuuriminister Luo Shugang külastas ka Eesti Rahva Muuseumi ja kohtus Eesti kultuuriministri Tõnis Lukasega.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Viimati muudetud 21.10.2019