Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu jätkab riigi toel huvihariduse värskendamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

noored Foto: Heikki Leis

4. aprill 2018 / Tartu Linnavalitsus kiitis heaks Tartu linna huvihariduse ja huvitegevuse täiendava toetuse kasutamise eelarve.

Riigi ligi poolemiljonilisest eraldisest kasutatakse suur osa huvihariduse uuendamiseks mõeldud vahendite konkursiks.

2017. aastal esmakordselt eraldatud riigipoolse toetuse tänavune summa on 486 629 eurot. See jaguneb vastavalt Tartu linna huvitegevuse ja huvihariduse kavale viie kitsaskoha lahendamiseks. Lähiaastatel on Tartu sihtideks suurendada hariduslike erivajadustega laste osalust noorsootöös ning uuenduslike huvialade hulka, samuti luua juurde loodus-, tehnika- ja täppisteaduste huvihariduse võimalusi, arendada huvitegevust koolides ning toetada huvikoole õppurite arvu kasvatamisel.

Tänavu katsetab linnavalitsus muuhulgas loodushariduslike ettevõtmiste toetamist pikapäevarühmades. Kui pilootprojekt osutub edukaks, siis jätkatakse töösuunaga ka edaspidi. Uute ideede jõudmiseks Tartu huviharidusse toetatakse sel aastal ka huvitegevuse praktikute arendusreise välisriikidesse.

Tartu linna huvihariduse ja huvitegevuse kava eest vastutav noorsooteenistuse juhataja Piret Talur tõi selle aasta plaanidest esile veel koolitused erinevate sihtrühmadega töötavatele huvikoolide õpetajatele, ringijuhtidele ja treeneritele. Tänavu sügisel on tema sõnul kavas asuda ka esimestes koolides rakendama Tartu haridusteenuste süsteemi Arno loodud huvitegevuse kaardistamise moodulit. "Kui Arno huvitegevuse moodul hästi toimima hakkab, on loodud alus ka huvitegevuse senisest sihikindlamaks arendamiseks üldhariduskoolides," ütles Talur.

Edasine info:
Piret Talur
noorsooteenistuse juhataja
kultuuriosakond
Tartu Linnavalitsus
piret.talur@raad.tartu.ee
736 1363

 

Viimati muudetud 04.04.2018