Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu jõulukuusk jõuab Raekoja platsile teisipäeval

Tartu linnavalitsuse pressiteade

2020. aasta jõulukuuse tulek Foto: Ove Maidla

15. november 2021 / Teisipäeva pärastlõunal jõuab Tartu Raekoja platsile tänavune jõulukuusk, mis tuuakse Võru vallast Koloreino külast Lupi kinnistult.

Kinnistu omanik Martin Lupp ütles, et pole senini raatsinud vahetult vundamendi läheduses kasvanud kaunist kuuske maha võtta. "Puu langetamisel peaks ikka mingi mõte olema. Olen ise koos selle kuusega kasvanud, minu sündides oli see väike puuke," rääkis 36aastane Võru elanik, kelle maakodu õuel kasvav umbes 17-18 meetri kõrgune kuusk Tartu jõulupuuks välja valiti. Martin Lupp on rahul, et saab oma koduõue puu tartlastele jõulurõõmuks saata ja endisaegse vundamendi kasutusele võtta.

Tänavu ootaski Tartu linn kuusepakkumisi neilt maaomanikelt, kellel oli plaanis suur kuusepuu lähiajal mingil põhjusel maha võtta. Ühtekokku tuli umbes kümmekond pakkumist, mille hulgas osutus sobivaimaks Võrumaal Lupi kinnistul kasvav kuusepuu.

Kuuse transpordib Tartusse Roheline Ruum OÜ, kes kuuse paigaldab, seda hooldab ja hiljem ka utiliseerib. Kuusk jääb Tartu raeplatsile kuni 17. jaanuarini.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 15.11.2021