Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

Tartu kellamängu juubelikontserdile lisavad sära valgusfestival ja tuletantsijad

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

valgusmuusika Foto: Ove Maidla

26. oktoober 2021 / Neljapäeval, 28. oktoobril kell 19.00 tähistatakse raeplatsil Tartu raekoja uuendatud kellamängu viiendat aastapäeva kontserdiga “Heli valgus".

Juubelisündmus toimub koostöös Tartu valgusfestivaliga, mis elavdab muusikat valgusefektide ja tuletantsijatega.

Linnarahvas ja külalised on oodatud kellamängu kontserdile, kus kõlavad Tartu kellamängu populaarsemad palad koos Tulekuninganna ja Printsi tantsulise tuleetendusega. Spetsiaalselt aastapäevaks on valminud pretensioonikas muusikapala - Aram Hatšhaturjani „Mõõkade tants“ balletist „Gayane“. Tartu kellamängu kunstilisele juhile Merle Kollomile teadolevalt seda muusikapala varem kelladele seatud ei ole.

Kontsert-etendus “Heli valgus” kestab ligi 15 minutit ja ettekandele tulevad Pjotr Tšaikovski „Suhkruploomi haldja tants“ balletist „Pähklipureja“, Ferenc Liszti „Armuunelm“, Leo Delibes'i „Valss” balletist “Coppelia“ ja Arne Oidi „Mis värvi on armastus“. Kontserdi lõpetab Aram Hatšhaturjani „Mõõkade tants“. Etenduses osalevad tuletantsijad Krista Palm ja Tauri Vahesaar Artistic Flow Studiost. Tuleetendus jutustab Tulekuninganna ja Printsi loo, mille käigus süüdatakse küünlad ja tantsitakse tulede saatel nii maa peal kui slackline-il.

Merle Kollom: “Kontsert-etendus sai pealkirjaks “Heli valgus” kahel põhjusel: seoses Tartu kellamängu ja valgusfestivali esmakordse koostööga ning ka seetõttu, et kelladele on omistatud ja omistatakse siiani maagilist ja inimhinge puhastavat mõju. Kellamuusika toob valguse hinge.”

Eesti esimene, 18 kellaga kellamäng kõlas Tartu raekoja tornist 20 aastat tagasi jõululaupäeval. Viis aastat tagasi uuendatud Tartu raekoja kellamäng, millega lisandus 16 kella, on oma 34 kellaga Eesti suurim.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 26.10.2021