Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
20°

Tartu kinnitas rahvusvähemuste ühingute ja asumiseltside toetamise põhimõtted

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu kinnitas rahvusvähemuste ühingute ja asumiseltside toetamise põhimõtted

15. september / Möödunud nädala neljapäeval, 10. septembril võttis Tartu linnavolikogu vastu “Rahvusvähemuse ühingu toetuse” ja “Asumiseltsi toetuse” määrused. Uued toetusmeetmed sõnastavad toetamise põhimõtted ning loovad ühingute arenguks senisest soodsamad tingimused.

Nii rahvusvähemuse ühingu kui ka asumiseltsi toetus on suunatud mittetulundusühingutele või sihtasutustele, mille eesmärk on rahvusvähemuse ühingute puhul oma kultuuri hoidmine ja edendamine, asumiseltside puhul nende tegevuse elavdamine ja kogukondliku identiteedi tugevdamine. Lisaks ühingute arengu toetamisele on toetusmeetme keskseks tingimuseks oma tegevuse tutvustamine laiemale avalikkusele. Nii jaguneb rahvusvähemuse ühingu ja asumiseltsi toetus kaheks: maksimaalselt kuni 50 protsenti toetusest on ühingul võimalik kasutada igapäevaste tegevuskulude katmiseks, ülejäänud toetus on mõeldud ühingu tegevust tutvustava avaliku sündmuse korraldamiseks. 
 
Rahvusvähemuste ühingute ja asumiseltside toetusmeetme loomine on oluline samm kultuurivaldkonna toetuste süsteemi läbipaistvamaks muutmisel. „Taotleja vaatepunktist on nüüd oluliselt selgem, mille jaoks ja millistel alustel toetust taotleda saab. Toetaja seisukohast on oluline, et rahvusvähemuste ja asumiseltside arenguks on loodud ühtne süsteem, mis arvestab nende valdkondade eripära ja ei võrdle enam neid kultuuri suur- või väikeprojektidega,“ selgitas kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.
 
Rahvusvähemuse ühingu toetus jaguneb üksiksündmuse ja sündmuste sarja toetuseks ning toetussummad jäävad vastavalt vahemikku 500-1000 eurot ja 1000-12 000 eurot. Sündmuste sari peab koosnema vähemalt kuuest sündmusest, millest vähemalt kaks on suunatud avalikkusele. Asumiseltsi toetuse suurus on kuni 3500 eurot ning toetuse saamise eelduseks on ühe avaliku sündmuse korraldamine. Juhul, kui ühingutel on soov korraldada suuremaid sündmusi, mis eelarveliselt rahvusvähemuste või asumiseltsi toetusmeetme alla ei sobitu, jäävad ühingutele avatuks ka teised kultuuriosakonna toetusmeetmed.
 
Rahvusvähemuse ühingu toetuse taotlusvoor on avatud 1. oktoobrini (k.a), asumiseltsi toetuse taotlusvoor kuni 2. novembrini (k.a).
 
Toetuste taotlemine toimub keskkonnas www.tartu.ee/kotoetused. 
 
Rohkem informatsiooni taotlemise tingimuste kohta leiab Tartu linna kodulehelt: www.tartu.ee/et/juhised-toetuste-saamiseks.
 
Lisainfo: Marleen Viidul, kultuuriosakonna juhataja, marleen.viidul@tartulv.ee, 736 1351

Viimati muudetud 15.09.2020