Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Tartu koorid esitavad Pauluse kirikus Urmas Sisaski jõuluoratooriumi

Plakat

23. detsember 2019 / Neljapäeval, 26. detsembril kell 17 esitavad dirigent Lauri Breede juhendatavad koorid ning Toomas Petersoni juhendatav Tartu Saksikoor Tartu Pauluse kirikus Urmas Sisaski teost "Jõuluoratoorium".

Oratooriumi esitavad Tartu Rahvaülikooli segakoor, Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus, laulukoor Tarbatu ja Tartu Saksikoor. Solistid: Karmen Puis ja Simo Breede (Vanemuine). Dirigent: Lauri Breede.

Urmas Sisaski algselt meeskoorile loodud, nüüd ka segakoorile seatud „Jõuluoratooriumi” ladinakeelne tekst kirjeldab Jeesuse sündi Luuka Evangeeliumi järgi. Kõik oratooriumi osad on omaette kiidulaulud Jumala poole. Palvetekstid on aga enamjagu pärit liturgilisest missast. Jõuluoratoorium tervikuna on suure rõõmu muusikaline väljendus.

Oratooriumis ei järgi helilooja liturgilisi kaanoneid, otse vastupidi – siin on vihjeid gregoriaanlikust ja baroki stilisatsioonist diskotantsuni välja. Eesmärk on luua üldist jõulurõõmu ja selle teenistusse rakendub ka rütm. Kanooniline tekst on ladina-, jutlus eestikeelne.

Sama kavaga esinevad koorid 27. detsembril kell 17 Riia Peetri kirikus.

Piletid müügi Piletilevis. Alla 16-aastastele on kontsert tasuta.

Viimati muudetud 30.12.2019