Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°
11°

Tartu koorid ja solistid toovad Pauluse kirikusse taas jõulumeeleolu

Lauri Breede koorid Pauluse kirikus 2019. aastal

27. jaanuar 2022 / 30. jaanuaril kell 17 toimub Tartu Pauluse kirikus kontsert „Lootus“, kus Lauri Breede koorid, Toomas Petersoni orkestrid ja tuntud solistid toovad kuulajate ette traditsiooniliselt jõulude ajal esitatavad teosed – Johan Sebastian Bachi „Magnificat“ ja Joel Raney „Hope“.

Kontsert pidi algselt toimuma möödunud aasta teisel jõulupühal, kuid koroonaviiruse sekkumise tõttu lükkus see edasi 30. jaanuarisse.

Kontserdi kunstilise juhi ja dirigendi Lauri Breede sõnul on mõlemad teosed imelised.„„Magnificat“ on väga värvikas ja vaheldusrikas. Imelised soolod vahelduvad kiirete ja hoogsate koorinumbritega Bachile iseloomuliku polüfoonilise struktuuriga. „Magnificat“ oli minu esimene suurvorm, mida esitasime 1975. aastal meeskooriga Gaudeamus. Õppisin siin Elleri Muusikakoolis dirigendiks ja laulsin Gaudeamuses. „Hope“ on minu jaoks tõeline leid, mis oma muusikaliste väljendusvahendite poolest on lihtsalt geniaalne,“ sõnas Breede.

Kontsert algab Johan Sebastian Bachi tuntud teosega „Magnificat“, mis on traditsiooniliselt mõeldud jõulude ajal esitamiseks. Teos on loodud Piibli tekstidele tõenäoliselt 1733. aastal ja seda iseloomustab positiivne ja juubeldav hõng. Vokaalpartiid on jaotatud viie solisti ja viiehäälse segakoori vahel.

Barokkorkestri rolli täidab Tartu Saxikoor Toomas Petersoni juhatusel. Solistid on Pirjo Jonas (koloratuursopran), Karmen Puis (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Rasmus Kull (tenor), Simo Breede (bariton-bass). Ühendkooris teevad kaasa Tartu Rahvaülikooli segakoor, laulukoor Tarbatu ja Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus.

Kontserdi teises osas kõlab Joel Raney jõululugu „Hope“, mis juhatab kuulajad sõime juurde ja räägib lootusest, mille leiame Kristuse sünnist. Joel Raney on meisterlikult loonud uusi ja loomingulisi rütme, mis näitavad tema haaret evangeeliumi ehk rõõmusõnumi stiili tõlgendamisel.

Teost esitavad Tartu Rahvaülikooli kammerkoor  JA22 ja Toomas Petersoni Big Band Tartu.

Mõlemat teost juhatab Lauri Breede.

Piletid on saadaval Tartu Rahvaülikoolis (10 eurot), Piletilevis (10 eurot) ja tund enne kontserdi algust kohapeal (15 eurot). Alla 16-aastastele sissepääs tasuta.

Kontserdi plakat

Lisainfo: dirigent Lauri Breede, tel 522 6788.

Viimati muudetud 27.01.2022