Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Tartu Kunstimuuseum tähistab sel nädalal sünnipäeva!

Tartu Kunstimuuseumi pressiteade

kunstimuuseum Foto: Juhan Voolaid

15. november / 17. novembril tähistab Tartu Kunstimuuseum 77. aastapäeva.

Sel puhul ootavad majas mitmed üllatused külastajatele, tuurid näitustel ja tasuta sissepääs terve päeva jooksul.

Muuseum avatakse nagu tavapäraselt kell 11, avamisest kuni kella 13ni tervitab külastajaid muuseumi direktor Signe Kivi. Kõikidele külastajatele on päeva jooksul sissepääs tasuta, samuti ootab kõiki näitusekülastajaid muuseumipoe kassas väike kingitus.

Tartmusi muuseumipoes on 17. novembril kõik tooted 10 protsenti soodsamad. Muuseumipoe valikust leiab tähtsamad Eestis ilmunud kunstiraamatud, muuseumi näitustega kaasnevad trükised, samuti uuenenud valiku muuseumi meeneid – näiteks kunstiteoste reprodega postrid ja kruusid.

Päeva jooksul toimuvad muuseumi näitustel ka giidituurid – külastajatel on võimalus giidi saatel läbi käia kõik muuseumi näitused või liituda grupiga end huvitaval näitusel. Giidituurid alustavad järgnevatel aegadel muuseumipoest:

13.00 – lastele ja noortele suunatud tuur näitustel “Muuseumi koreograafia” ja “Julie Hagen-Schwarz”, tuuri ilmestavad liikumisharjutused teisel korrusel ning mängulised ülesanded kolmanda korruse näitusel.
15.00 – giidituur kogu maja näitustel
17.00 – giidituur näitusel “Julie Hagen-Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik”

Tuurid kestavad orienteeruvalt tund aega.

Tartu Kunstimuuseum loodi 1940. aastal kunstiühingu Pallas liikmete eestvedamisel, algse kogu moodustasid pallaslaste kingitud teosed.

Tänapäeval moodustavad Tartu Kunstimuuseumi kollektsiooni põhiosa eesti kunst ning Eestiga seotud välisautorite kunst 18. sajandist tänapäevani. Kogusse kuulub ligi 23 000 eksponaati. Muuseumis toimuvad ajutised näitused nii muuseumi enda kollektsiooni põhjal kui ka koostöös teiste Eesti ja välismaiste muuseumide ja galeriidega, rõhutades nii eesti kunstiajaloo kui ka kaasaegsete kunstnike loomingu tutvustamist.

Lisainfo:

Piia Õunpuu
Tartu Kunstimuuseumi kommunikatsioonispetsialist
+372 56665664
piia@tartmus.ee

 

Viimati muudetud 15.11.2017