Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Tartu kutsub teisiti tulnud kevadest lugusid kirjutama

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Koroona linnas Foto: Mana Kaasik

21. märts / Tartu linn koostöös Tartu linnakirjaniku Carolina Pihelgaga kuulutab välja sel aastal hoopis teistmoodi alanud kevade juttude kirjutamise ja kogumise. Kuni eriolukorra lõppemiseni Eesti Vabariigis oodatakse kõiki tartlasi ja Tartu vaimu kandjaid panema ilukirjanduslikus võtmes kirja mõtteid kõigest sellest, mida teistmoodi saabuv kevad endaga kaasa toob, kuidas ta meid oma salapäraga puudutab.

Tartu linnakirjanik Carolina Pihelgas kutsub koos Tartu linnaga üles kevadeootust ja -saabumist märkama ning kirja panema: „Kevadisel pööripäeval on kogu maakeral öö ja päev võrdse pikkusega ning siit edasi on päevad aina pikemad ja soojemad. Sel aastal on koroonaviiruse ja eriolukorra tõttu paljudel märksa rohkem aega kui tavaliselt, et märgata muutusi enese sees ja ümber. Kui pilk õue heita, siis jah, kevad tõesti tuleb, seda ütlevad nii krookused ja sinililled kui ka päikese aina eredam helk aknas. Aga mida ütleb pilk sissepoole?”

Linnakirjanik kutsub üles läkitama Tartu linnale ilukirjanduslikke lühipalu kevademeeleoludest, igapäevastest märkamistest, sellest, mis on mõttes ja meelel. Oodatud on luuletused, miniatuurid ja lühijutud, aga miks mitte ka fotod, joonistused ja laulud. Sest sel aastal tuleb kevad hoopis teisiti.

Tartu linnakirjaniku ja Tartu linna ühiselt algatatud kevadisele kirjanduslikule tekstide kogumisele oodatakse töid kõigilt, kellele lähevad korda nii saabunud kevad kui ka Tartu vaim ning inimesed selle sees ja ümber.

Parimad kaastööd avaldatakse alates aprillist aadressil www.tartu.ee/kevadteisiti ja saabunud tekstide vahel loositakse välja kirjanduslikke meeneid.

Kirjatööd palume saata e-posti aadressile indrek.mustimets@tartulv.ee

Kontakt:
Indrek Mustimets, Tartu Linnavalitsuse nõunik, 506 3076, indrek.mustimets@tartulv.ee

Viimati muudetud 24.03.2020