Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Tartu kutsub uusi ja tegevgiide oktoobrikuus toimuvale atesteerimisele

SA Tartumaa Turism pressiteade

Giidituur Foto: Salme Kulmar

7. august 2020 / Sügisel on Tartus võimalik läbida esmane, kordus- ning teematuuride atesteerimine. Esmasele ja teematuuride atesteerimisele on oodatud huvilised alates 18. eluaastast, kellel on vähemalt keskharidus, kordusatesteerimisele aga tegevgiidid, kellel hakkab atesteering lõppema. 

Esmane atesteerimine koosneb kirjalikust testist ning praktilisest linnatuuri eksamist, mille hulgas on nii jalgsi- kui ka bussituur. Kordusatesteerimise läbimiseks tuleb edukalt sooritada vaid praktiline jalgsituur. Teematuuride atesteerimine koosneb planeeritud tuuri marsruudikavandist, kirjalikust minitestist ja praktilisest eksamist, milleks on jalgsi ekskursioon. Giidieksami edukalt sooritanutele väljastatakse giiditunnistus, mis kehtib kuni viis aastat.

Atesteerimisele registreerimise tähtaeg on 26. august. Registreerimisel tuleb lisaks vajalikele keele- ja praktikatõenditele lisada kirja juurde maksekorralduse koopia ja digitaalne dokumendifoto.  Teematuuride atesteerijad peavad koos registreerimissooviga saatma ka teematuuride kavandid. Kirjalik ja praktiline eksam toimuvad oktoobris. Atesteerimisele lubatakse vaid need, kes on tähtaegselt registreerunud ning vajalikud dokumendid/tõendid esitanud. Loe atesteerimisele registreerimise tingimusi siit visittartu.com

Tulenevalt hetkeolukorrast võib käesoleval aastal toimuda atesteerimisprotsessis ümberkorraldusi, millest teavitatakse jooksvalt.

Atesteerimist korraldavad SA Tartumaa Turism ja Tartu linn koostöös giide ühendavate organisatsioonidega. 

Lisainfo: info@visittartu.com 

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 07.08.2020