Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Triinu Laan

Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukogu pressiteade

lapsed loevad

23. aprill 2021 / Raamatu ja roosi päevaks, 23. aprilliks on selgunud Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) tänavune laureaat.

Auhinna võitis Triinu Laan raamatuga „Luukere Juhani juhtumised”,  mille andis välja kirjastus Päike ja Pilv. Auhinnale kandideerisid 2020. aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatud. Auhinna pidulik üleandmine toimub 12.-16. oktoobriks kavandatud Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalil.

Triinu Laane sulest on varem ilmunud eesti- ja võrukeelse paralleeltekstiga „Suur must koer. Suur must pini“ (2007, Triinu Ojari nime all), „Vana katkine kass. Vana katskinõ kass“ (2016) ja „Krutskiline tita. Päähäkääntäv tita“ (2019). Raamat „Vana katkine kass“ pälvis 2017. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt väljaantava Aasta Rosina auhinna.  Nii nagu „Luukere Juhani juhtumised“ tänavu, oli ka „Vana katkine kass“ Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastauhinna nominent lasekirjanduse kategoorias.

Lapsepõlve auhinna võitnud raamatus jutustab Triinu Laan loo sellest, kuidas luukere Juhan läheb suure kooli anatoomiaklassist pensionile ning asub elama taadu ja memme juurde metsatallu. Žürii esinaise Tiia Kõnnussaare sõnul on raamatus  vaikselt muinasjutuks muutuva eestlase omailma kirjeldust,  arhetüüpset taluromantikat ja mahedat huumorit, tsimarukene võro kiilt ja mõnusa kiiksuga tegelased. Raamat koos hästi kokku passivate Marja-Liisa Platsi illustratsioonidega meenutab vanavanemate tähtsust, mõjub elujaatavalt ning õpetab leppima selle osaga elust, mida muuta ei saa.   

Triinu Laane „Luukere Juhani juhtumiste“ kõrval kandideerisid Lapsepõlve auhinnale ka Hasso Krulli „Kiisuke ja veeuputus“, Tiina Laanemi „Kollase Kassi komando“, Anti Saare „Suur koogitegu“ ning Jaanus Vaiksoo „King nr 40“.

Lapsepõlve auhinna varasemad  laureaadid on Kairi Look, Andrus Kivirähk, Reeli Reinaus, Kadri Hinrikus, Jana Maasik ja Tuul Sepp.  Nagu eelmistel aastatelgi, on Tartu linnal kavas kinkida auhinnatud raamat sobivas vanuses Tartu kooliõpilastele.

Lapsepõlve auhinda rahastab  Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu Linnaraamatukogu koos Mänguasjamuuseumiga. Viieliikmelise žürii tööd juhtis kirjanik Tiia Kõnnussaar (Tia Navi).  

Täiendav info: žürii esimees Tiia Kõnnussaar tel 50 73486 ja raamatukogu laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre tel 736 1389

Viimati muudetud 23.04.2021