Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn andis huvihariduse ja -tegevuse valdkonnale ligi 200 000 eurot kriisitoetust

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Sport Foto: Sven Zacek

29. juuli 2021 / Tartu linnavalitsus kinnitas teisipäevasel istungil huvihariduse ja -tegevuse valdkonna COVID-19 piirangute mõju leevendamise kriisiabi toetuste saajate nimekirja. Toetust saab 59 ühingut ning valdkonda toetatakse kokku 199 813 euroga.  

Linnavalitsuse korraldusega eraldati toetust 59-le huvihariduse ja -tegevuse teenust pakkuvale ühingule. Toetuse ülemmäär ühe taotleja kohta oli 10 000 eurot. 
 
Kriisiabi toetusmeetme eesmärgiks on leevendada COVID-19 levikuga seotud piirangute mõju ja aidata huvihariduse ja huvitegevuse koostööpartneritel üle elada keeruline suveperiood. Toetusele kvalifitseerusid ühingud, kes saavad 2021 aastal huvihariduse ja -tegevuse toetust ning kandsid märtsis ja aprillis ruumide ülalpidamisega seotud kulusid, kuigi piirangutest tulenevalt oli nende tegevus häiritud. Kriisiabi toetuse määramise aluseks olid juunikuu reaalsed ruumide majandamisega seotud kulutused.
 
“2021. aasta on huvihariduse ja -tegevuse valdkonnale olnud isegi raskem kui 2020. aasta. Usume, et toetus aitab kaasa sellele, et saame 2022. aastal Tartus jätkata sama mitmekesise ning tugeva huvihariduse ja -tegevuse valdkonnaga, kui 2021. aastal”, selgitas kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.
 
“Tartu judokad on teinud pingsalt ettevalmistusi augustis toimuvateks rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks. Tänu kriisiabi toetusele on meil võimalik rentida suveperioodil treeningruume, mis loovad sportlastele head tingimused treenimiseks“, kommenteeris Spordiklubi DO juhataja Andres Põhjala.

Lisainfot toetusmeetme kohta leiab SIIT.

Viimati muudetud 29.07.2021