Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn kuulutas välja 2021. aasta Kultuurikandjad

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

aasta kultuurisündmuse laureaat "Serafima+Bogdan" Foto: Lilian Lukka

18. veebruar 2022 / Linnapea Urmas Klaas kuulutas Eesti Rahva Muuseumis 18. veebruaril toimunud tänuõhtul välja 2021. aasta Kultuurikandjad.

  • Aasta kultuurisündmuse kategoorias kuulutati laureaadiks Tartu Uue Teatri lavastus "Serafima+Bogdan".
  • Aasta looja aunimetuse sai Kiwa 2021. aasta loomingulise tegevuse ja teose “Kummiliimiallikad" eest.
  • Aasta kultuuriorganisatsiooniks nimetati Kogo galerii.
  • Aasta rahvakultuurikandja tiitli pälvis Tartu Üliõpilassegakoori ja kammerkoor Helü dirigent Küllike Joosing.
  • Nooreks kultuurikandjaks pärjati kirjandusringi Ellipsit eestvedav kolmik Kerstin Vestel, Saara Lotta Linno ja Lisanna Lajal.
  • Aasta kultuurikorraldaja aunimetuse said tandemina tegutsevad Tiigi Seltsimaja direktor Maris Peebo ja tehniline projektijuht Ragnar Kekkonen.
  • Aasta uustulnukaks nimetati taskuhääling "tARTu hääl".
  • Aasta kultuurikajastaja aunimetuse sai kunstnik ja kunstikriitik Kaisa Eiche.

Kultuurikandja aunimetus on Tartu linna tunnustus neile, kes on möödunud kalendriaastal märkimisväärselt edendanud Tartu kultuurielu. 62 ettepaneku seast tegi valiku kultuurivaldkonna ekspertidest koosnenud komisjon.

“Kultuur ja selle kandjad on pidanud seisma silmitsi olukorraga, kus edasiminek nõuab iseendasse vaatamist, sest väljaspool toimub korraga nii palju. Kuidas leida enda hääl, kui kõik räägivad, kõik otsivad, kõik hüüavad, kõik üritavad pinnal püsida. Kui oleks vaid volüüminupp, millega saaks need hüüded maha keerata - sosinaks, mille taustal iseennast taasleida,” kirjeldas õhtu lavastaja Birgit Landberg, kuidas keerulised ajad on tänavuse tänusündmuse kontseptsiooni mõjutanud.

Kultuurikandja aunimetusega kaasneb linna poolt preemia ja kingitusena Kiwa kunstiteos TAVA2021 jaoks loodud ruumiinstallatsioonist “Kood ja kosmos”.

Tänuõhtu lavastaja-kunstnik oli Birgit Landberg. Lavale astusid Laura Niils, Kaarel Targo, Kristjan Lüüs, Kaija M Kalvet. Õhtu muusikaline kujundaja oli Siim Aimla ja valguskunstnik Joosep Kurm. Kokkutulnutele pakkus muusikalist elamust ELLIP.

Lisainfo: kultuurivaldkonna juht Kristiina Avik [email protected] 528 2761

Viimati muudetud 18.02.2022