Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn ootab ettepanekuid 2021. aasta kultuurikandjate valimiseks

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Kultuurikandjate Gala Foto: Gabriela Urm

25. november 2021 / Igal aastal tunnustab Tartu linn väljapaistvamaid kultuurivaldkonna tegijaid Kultuurikandja aunimetusega. Tartu linn ootab kuni 1. jaanuarini ettepanekuid 2021. aasta meeldejäävamate kultuurikorraldajate, kollektiivide või sündmuste kohta.

Kultuurikandjaid valitakse kaheksas kategoorias: aasta kultuurisündmus, aasta kultuuriorganisatsioon, aasta looja, aasta rahvakultuurikandja, aasta noor kultuurikandja, aasta kultuurikorraldaja, aasta kultuurikajastaja ja aasta uustulnuk.

Kandidaate saavad esitada nii eraisikud kui ka organisatsioonid. Ettepanek peab sisaldama aunimetuse kategooriat, andmeid isiku või organisatsiooni kohta, ülevaadet saavutustest/tegevusest ja kandidaadiks esitamise põhjendust. Kandidaate saab esitada SIIN.

Esitatud kandidaatide seast valib kultuurivaldkonna ekspertidest ja linna esindajatest koosnev komisjon välja aunimetuste nominendid ja laureaadid. Kultuurikandja laureaatide nimed avalikustatakse tunnustusüritusel, mis toimub veebruaris. Aunimetuse laureaadid saavad kingituseks kunstiteose ning rahalise preemia 1500 eurot.

Kultuurikandja statuudiga saab lähemalt tutvuda SIIN.

Lisainfo: Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna peaspetsialist Liis Kägu, [email protected], 5884 6288

Viimati muudetud 25.11.2021