Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna jalgrattakool ootab uusi õpilasi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

laps rattal

15. märts 2017 / Jalgrattakool on mõeldud kõigile 10-15aastastele õpilastele, kes soovivad taotleda jalgratturi juhiluba.

Kevadpoolaastal toimub 4 rattakursust:
27.03-12.04, teooriatunnid  E ja K kl 15.30-17.00
17.04-08.05, teooriatunnid  E ja K kl 15.30-17.00
02.05-18.05, teooriatunnid  T ja N kl 15.30-17.00
29.05-13.06, teooriatunnid  E ja K kl 15.30-17.00

NB! Tulenevalt jalgratturite koolitamise nõuetest on esimesel korral ka lapsevanemate osalemine tunnis kohustuslik!

Rattakursusel toimuvad nii teooriatunnid kui ka sõiduõpe. Teooriatunnid on Tartu loodusmajas aadressil Lille 10. Kursuse teooriaosa lõpeb eksamiga.

Rattakursuse praktikaosa läbitakse kursuse lõpus ühe päeva jooksul. Sõidupäev toimub Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil. Samal päeval sooritatakse ka praktikaeksam.

Sel aastal pakume uudse võimalusena kõigile kursusel osalevatele lastele ja nende vanematele pärast kursuse läbimist lisasõidukoolitust. Koolitus on mõeldud selleks, et anda kursuse läbinud lapsele sõidupraktikat koos lapsevanemaga ning lapsevanemale teadmisi ja oskusi, kuidas ohutult koos lapsega sõita, millistele ohtudele ja sõiduvõtetele tähelepanu pöörata. Tartu linnas on väga erineva kvaliteedi ja ohutuse tasemega sõidu- ja jalgrattateid ning igal jalgratturil on vaja osata hinnata ohte ja riske erinevates oludes. Lisakoolituse käigus püütakse läbida võimalikult palju erinevaid teid ja situatsioone ning arutatakse koos, kuidas seal ohutult käituda. Laps saab koolitusel osaleda ainult koos täiskasvanuga. Lisakoolituse aeg lepitakse kokku kursuse jooksul.

Laste jalgrattakooli kursustele saab registreeruda Tartu loodusmaja kodulehel: www.tartuloodusmaja.ee

Kogu kursuse hind lapse kohta on 15 eurot.

Kursuse eest tasumine:
Makse saaja: Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Konto: SwedBank EE502200221019407978
Makse selgitus: jalgrattakool + lapse nimi

Kõik Jalgrattakooli edukalt läbinud õpilased saavad endale jalgratturi juhiloa ja helkurvesti, et olla liikluses nähtavamad!

Jalgrattakooli kursusi viib läbi Õnneleid Liikluskool. Koolitajad on Toivo ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu linna koolides ja autokoolides. Jalgrattaremondi töötoa ning täiskasvanute koolituspäeva viib läbi suurte kogemustega jalgrattaentusiast Ilmar Peeter Part.

Jalgrattakooli tegevusi korraldab Tartu linn koostöös Tartu loodusmaja ja Õnneleid Liikluskooliga. Tartu linna jalgrattakool alustas tegevust 2011. aastal. Jalgrattakooli eesmärgiks on suurendada jalgrattakasutust Tartu linnas, parandada jalgratturite sõiduoskusi ning teadlikkust ohutust liiklemisest; samuti tõsta liiklusohutust ja edendada tervislikke liikumisviise, energiasäästu ning linna
elukeskkonna kvaliteeti.


Lisainfo:
Mihkel Vijar
Tartu linna jalg- ja jalgrattateede peaspetsialist
Tel:  736 1281
E-post: [email protected]

Tartu loodusmaja
Lille 10, Tartu
Telefon: 736 6120
E-post: [email protected]

 

Viimati muudetud 15.03.2017