Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna laste päevakeskuste teenuseid hakkab korraldama Tartu Noorsootöö Keskus

tartu linnavalitsuse

Tartu linna laste päevakeskuste teenuseid hakkab korraldama Tartu Noorsootöö Keskus Foto: Tartu linnavalitsus

17. juuni 2022 / Tartu Linnavalitsuse ettepanekul liidetakse alates juulist laste päevakeskuste teenus Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonnaga. Laste päevakeskuste teenuste tegevuste elluviijaks ja vastutajaks saab kultuuriosakonna allasutus Tartu Noorsootöö Keskus (TNTK).

Lastekeskused avavad uksed alates sügisest Anne noortekeskuse majas (Uus 56, Tartu, II korrus) ja Lille noortekeskuse majas (Lille tn 9, Tartu, I korrus). Lastekeskuste tulevased ruumid renoveeritakse ning kohandatakse sobivaks ja kaasaegseks. Senised Anne, Lille ja Ilmatsalu noortekeskused jätkavad oma tegevust tavapäraselt.

Noorsootöövaldkonna juht Helen Siska selgitas, et otsus sai alguse 2021. aasta sügisel tehtud valdkonna kaardistamisel, mil selgus, et teenusest saab osa vähe noori ning see pole sihtrühmale piisavalt kättesaadav. “Noorsootöö kvaliteedi tõstmiseks ja noorte mitmekülgseks toetamiseks on vaja lähtuda tervikust. Kahjuks on senine lahendus osutunud linnale ka ressursiliselt väljakutsuvaks, mistõttu on vaja teha parema teenuse väljatöötamiseks olulisi samme,” põhjendas ta.

Ümberkorralduste eesmärk on tagada noortele teenuse kättesaadavus ning koht, kus pärast kooli koos sõpradega käia, saada vajalikku tuge ning võimalus mitmekülgselt areneda. Tartu Noorsootöö Keskusesse palgatakse aasta lõpus juurde neli noorsootöötajat, kellest kaks asuvad tööle Anne Lastekeskusesse ning kaks Lille Lastekeskusesse.

Lastekeskuste teenust hakatakse pakkuma alates septembrist viiel päeval nädalas, esmaspäevast reedeni kell 12-18. Sihtgrupp on 7-12aastased noored ning tegevused on kõikidele külastajatele tasuta. Samas majas tegutsevad ka noortekeskused, mille sihtgrupi vanus on 12-19aastased noored. Sel suvel on lastekeskuse noortel võimalik osaleda Tartu Noorsootöö Keskuse suvistes tegevustes nii noortekeskustes kui ka Autovabaduse puiesteel Tartu kesklinnas.

Täpsem info, suunised ning tegevuste kirjeldused avalikustatakse augustis Tartu Noorsootöö Keskuse kodulehel: https://tntk.tartu.ee.

Sügisel toimub ka avatud uste päev, kuhu on kõik oodatud tutvuma uue teenuse ja kohaga.

Viimati muudetud 17.06.2022