Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna lisandub suvel kaks tänavanoorsootöötajat

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

noored

2. juuni 2021 / Tartu Linnavalitsus eraldas Tartu Noorsootöö Keskusele reservfondist 19 268 eurot kahe tänavanoorsootöötaja tööle võtmiseks.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on tänavanoorsootöö koormus kasvanud. „Piirangute tõttu on paljude noorte jaoks peamised eakaaslastega kohtumise ja suhtlemise kohad olnud suletud või distantsõppel, mistõttu on uuteks kogunemispaikadeks saanud erinevad kohad avalikus ruumis,“ ütles Klaas. „Kui noorsootöötajaid on rohkem, siis jõuavad nad noortega tihedamalt suhelda ja teha paremat ennetustööd riskikäitumise vähendamiseks ning meie linnaruum muutub turvalisemaks nii noorte endi kui ka kaaslinlaste jaoks.“

Praegu teevad Tartu noorsootöötajad tänavatööd vaid kaks korda nädalas ja nad ei jõua kõikidesse piirkondadesse, kus seda vajatakse. Täiendavate töötajate palkamine annab võimaluse noorsootöötajatel tänavatööd teha viiel korral nädalas. See võimaldab luua noortega usalduslikuma sideme, mis muudab lihtsamaks ka riskikäitumise ennetamise. „Usalduslik kontakt ning järjepidev suhtlus aitab noortega süvitsi töötada, anda neile teada erinevatest vaba aja veetmise võimalustest ning kui vaja, siis ka spetsialistide juurde suunata,“ selgitas Tartu Noorsootöö Keskuse juht Grete Sarap.

Täiendavad noorsootöötajad võetakse tööle suveks ja sügiseks, mil ilmad soojemad ja noortel rohkem vaba aega.

Lisaks uute töötajate palkamisele osaleb Tartu Noorsootöö Keskus ka projektis "E+ "Tänavanoorsootöö ABC"", mille raames koolitatakse noorsootöötajaid tänavatel tulemuslikumalt töötamiseks. Projekt esitatakse rahastamiseks Erasmus+ KA2 programmi.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 02.06.2021