Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna öine siluett sai täiendust

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse pressiteade

valgustatud kirik Foto: Are Tralla

14. jaanuar / Eile, 13. jaanuaril tähistati valgusmuusikaetendusega Tartu Maarja kiriku 177. aastapäeva.


Tartu Maarja kiriku puuduva torni asemel kõrgub nüüd taevasse valgussammastest moodustatud torn. Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse nõukogu liikme Toomas Savi eestvedamisel ja Artwerk OÜ poolt teostatud valgussammastest torn jääb pimedatel öödel kirikut valgustama kuni päris torni valmimiseni.

Tartu linnapea Urmas Klaas rõhutas oma sõnavõtus, et Maarja kirik on eestlastele kultuurilooliselt väga oluline. Sellest kirikust sai 1869. aastal alguse esimene Eesti üldlaulupidu. Linnapea lisas veel, et nii Maarja kirik kui kogudus on ajaloo jooksul kandnud suuri kaotusi ning elanud üle raskeid aegu.

Toomas Savi lisas, et kui Maarja kogudus viimaks, peale poolt sajandit oma kiriku tagasi sai, kaasnes sellega klausel kirik taastada ning kutsus inimesi üles märkama ja aitama.

Ürituse ilmestuseks said kohaviibijad osa Tiit Kikase komponeeritus kadunud tornikelladest inspireeritud muusika-, valgus- ja lasershowst. Kohaviibijatel oli võimalus ka ise laserharfi keeltel mängida ja sellega tornina kõrguvaid helisid tulevikku saata.

Sündmus toimus Maarja kiriku 177.sünnipäeva puhul ning kogumaks toetust rajatavale tornile.

Suur tänu kõigile annetajatele ja külalistele! 

Sündmuse galerii

Kogume annetusi Maarja kiriku torni taastamiseks

Nimelise annetuse saab teha sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201. Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid. Anonüümse annetuse saab teha helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot, 900 2019 annetad 50 eurot.

Ülevaade Maarja kiriku ajaloost leitav siit: http://tartumaarja.eelk.ee/ajalugu/

Tule meile kaasteeliseks.

Lisainfo ja kontakt: Silvia Leiaru, Tartu Maarja Kiriku SA juhataja, +372 5665 0956, silvia.leiaru@eelk.ee

 

Viimati muudetud 14.01.2019