Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnamuuseum tähistab Tartu rahu aastapäeva

Tartu linnamuuseumi pressiteade

1. veebruar 2022 / Linnamuuseumi saalis ootab külastajaid Tartu rahulepingu sõlmimise 100. aastapäevaks valminud näitus, mis tutvustab Tartu rahulepingu saamislugu ja linna rolli rahukõnelustel.

Vaataja suunatakse saja aasta tagusesse Tartu linnamiljöösse, viiakse kurssi riigi toonase poliitilise eluga, esitletakse nii Eesti kui Nõukogude Vene rahudelegatsioonide liikmeid, heidetakse pilk rahukonverentsi igapäevatöösse ning vaadeldakse sõlmitud rahu tulemusi ning tagajärgi.

Näituse kuraatorid on Martin Jaigma ja Hiljar Tammela, näituse kujundas Peeter Paasmäe.

Kõrvalruumis, Tartu rahu toas, on esil tekstiilikunstnik Anu Raua gobeläänvaip “Tartu rahu”, Ants Piibu diplomaatiline pass ning virtuaallavastus Tartu rahuläbirääkimistest.
Lavastus on filmitud 360-kraadi tehnoloogiaga, mis lubab vaatajal tunda end läbirääkimisprotsessi vaatlejana. Stseenid kulgevad väljavõtetena läbirääkimiste käigust ja olulistest hetkedest kuni lepingu allkirjastamiseni. Etenduse lõppedes on võimalik virtuaalmaailmas esitada peategelastele privaatselt ka mõned küsimused.

Tartu rahu virtuaallavastus on Eesti muuseumide aastaauhindade nominent muuseumiarendaja kategoorias.
Projekti tootja on Babahh Media, produtsent ja tehniline režissöör Katrin Meier-Kaldra, tekstide autor on ajaloolane Küllo Arjakas ning stseenide lavastaja Priit Strandberg. Kaasa tegid Vanemuise teatri näitlejad.
 
https://muuseum.tartu.ee/event/tartu-rahu-aastapaev-linnamuuseumis/
 

 

Viimati muudetud 01.02.2022