Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnaraamatukogu kasutamine uute piirangute tingimustes

Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukogu pressiteade

linnaraamatukogu

10. märts 2021 / Tartu Linnaraamatukogu keskkogu ja harukogud jäävad avatuks ka pärast 11. märtsil rakendatavaid piiranguid.

Erandiks on kaubanduskeskuse pinnal paiknev Karlova-Ropka harukogu, mis läheb kinni, aga korraldab kontaktivaba tellitud raamatute üleandmise.

Otsus lähtub Kultuuriministeeriumi juhendist, mis omakorda toetub Rahvaraamatukogu seadusele, mille põhjal raamatukogud on kohustatud tagama juurdepääsu informatsioonile. Aluseks on ka Tartu linna kriisikomisjon1 suunis, et raamatukoguteenused on tartlastele vaimse tervise säilitamisel äärmiselt olulised ja peavad olema kättesaadavad.

Raamatukogude avatuna hoidmiseks tuleb kinni pidada kehtestatud piirangutest: raamatukogus kantakse maski, järgitakse 2+2 reeglit, arvestatakse  nõudmisega, et raamatukogu ruume on lubatud täita vaid 25 % ulatuses. Palume lugejatel viibida raamatukogus nii lühidalt kui see on võimalik ja/või hädavajalik, andes seeläbi võimaluse järgmistele külastajatele. Kui vähegi võimalik, palume raamatukokku tulla üksinda.

Raamatukogu teenuseid võib kohapeal kasutada maksimaalselt 30 minutit. Reegel kehtib ka ajakirjanduse lugejatele, arvutitöökohtade ja tegevustubade kasutajatele. Tegevustubasid (õmblusmasinad jm) saab individuaalselt kasutada ainult Annelinna ja Tammelinna harukogus, kus need asuvad eraldatud ruumis. Muusikaosakonna klaveri kasutamiseks tuleb aeg ette registreerida. Karlova-Ropka raamatukogust tellitud raamatute kättesaamiseks  palume helistada tel 7308 473.

Raamatukogu soovitab kasutada kontaktivabu teenuseid: tagastame raamatud õues asuvatesse tagastuskastidesse, tellime ja pikendame raamatud e-kataloogi ESTER kaudu. Raamatuid saab pikendada ka helistades telefonil 736 1380 või saates meili aadressile laenutaja@luts.ee. Peagi saab töökorda kontaktivaba laenutust võimaldav nutikapp, mille kasutamist tutvustame eraldi.

Täiendav info: raamatukogu teenindusjuht Merike Karolin, tel 736 1396 või 53 326986

Viimati muudetud 10.03.2021