Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Tartu Linnavalitsuse istungil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

28. jaanuar /

Linn kavandab Narva maantee kinnistute müüki

Linnavalitsus võõrandab suulisel enampakkumisel kaks Narva maanteel asuvat kinnistut: Narva mnt 101 (pindala 1818 ruutmeetrit, sihtotstarve: ärimaa) ja Narva mnt 101a (pindala 2494 ruutmeetrit, sihtotstarve: elamumaa).

Narva mnt 101 enampakkumise alghinnaks määrati 380 000 eurot ja tagatisrahaks 5000 eurot. Kinnistul paiknev hoone on koormatud tähtajatu üürilepinguga. Hoonet ei ole lubatud lammutada ja see tuleb renoveerida vastavalt väljastatud muinsuskaitse eritingimustele.

Narva mnt 101a enampakkumise alghind on 235 000 eurot ja tagatisraha 5000 eurot. Kinnistule saab ehitada 2-3korruseline korterelamu vastavalt linna poolt väljastatud projekteerimistingimustele ja koostatud eskiisjoonisele.

Mõisavahe tänavale planeeritakse uusi kortermaju

Linnavalitsus väljastas ehitusload ning määras aadressid mitmele Mõisavahe tänava kinnistule.

Mõisavahe tn 71, 71a ja 71b katastriüksustele planeeritakse kokku kaheksa ühesuguse korterelamu ehitust. Mõisavahe tn 71 katastriüksusele rajatakse neli korterelamut ning Mõisavahe tn 71a ja 71b katastriüksustele kummalegi kaks korterelamut. Kõik hooned on projekteeritud keldrita, lamekatustega ning 30 korteriga.

Linn eraldas digitaliseerimistoetust erakliinikule Dentes

Linnavalitsus eraldas Erakliinik Dentes ASile tootmise digitaliseerimise toetust 5000 eurot.

Sel aastal toetab linn ettevõtteid innovaatiliste lahenduste elluviimisel ühtekokku 60 000 euroga. Digitaliseerimistoetust antakse töötleva tööstuse valdkonnas tegutsevatele Tartu ettevõtjatele, kelle tootmine asub Tartu linnas või maakonnas. Toetuse ülemmäär ühe taotleja kohta on 5000 eurot ja ettevõtja omaosalus peab olema vähemalt 30%.

Digitaliseerimise toetuste andmisega alustas Tartu linn eelmisel aastal, mil anti toetust üheksale äriühingule. Digitaliseerimistoetust annab linn Tartu tootmisettevõtete konkurentsivõime suurendamiseks.

Väiksemaid remonttöid hakkab tänavatel tegema Rattar OÜ

Linnavalitsus sõlmib töövõtulepingu Rattar OÜga väikesemahulisteks remonttöödeks linna teedel, tänavatel ja sildadel.

Valdavalt on tegemist tänavate ja sildade väikeste remontidega, kraavide puhastuse, teepeenarde korrastamise ja kivisillutise parandustöödega ning äärekivide korrigeerimise, sillapiirete remondi ja sademeveerennide vahetusega jmt.

Linnavalitsus eraldas reservfondist kokku 4000 eurot:

1000 eurot Eesti Reservohvitseride Kogule lipu annetamiseks Eesti Kaitseväe Akadeemiale;

3000 eurot Miina Härma Gümnaasiumile kooli segakoori kultuuri- ja kontsertreisiks Saksamaale Bielefeldi.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 28.01.2020