Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tartu Linnavolikogu istungil

Raekoda Foto: Kalle Paalits

13. juuni /

Ligi poolteistsada eluruumi saab puuetega inimestele sobivaks

Volikogu lubas linnavalitsusel osaleda puuetega inimeste eluaseme kohandamise projekti teises voorus. Projekti kogumaht on veidi üle 812 tuhande euro, mis suuremas osas tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist, Tartu linna omaosalus on ligi 122 tuhat.

Projekti eesmärk on aidata puuetega inimestel eluasemed nende vajadustele vastavaks muuta. Kohandada saab koduseid liikumisteid nagu eluruumi sissepääs, hoone välisukse ja eluruumi vaheline käigutee, hoonesse ja selle territooriumile sissepääs, samuti vannitube ja kööke.

Projekti esimeses voorus tulnud taotluste alusel on juba abi saanud 42 kodu kokku ligi 250 tuhande euro eest.

Teises voorus oli esialgu kavas 60 eluruumi kohandamine, kuid suurt vajadust ja taotluste esitamise aktiivsust arvestades on plaani lisandunud veel üle 80 kodu toetamine.

Taotlusi sai esitada 1. maini, hiljemalt augusti lõpul esitab linn koondtaotluse Riigi Tugiteenuste Keskusele ning pärast rahastamisotsust saab töödega alustada.

Lisainfo:
abilinnapea Mihkel Lees, 736 1210
sotsiaalkomisjoni esimees Vladimir Šokman, 504 9624


Tartu loob huvihariduse stipendiumi

Volikogu otsustas asutada kõrge lennu stipendiumi, mida võivad taotleda 12-19aastased Tartu huvikoolide õpilased.

Stipendiumiga soovib linn toetada noorte arengut, tegemist ei ole preemiaga seni tehtu eest. Stipendiumi kasutamisest peab sündima mingi väljund: etendus, sündmus, õpipäevik, näitus, eakaaslastega kogemuste jagamine või muu noore ja tema juhendaja koostöös planeeritud tulemus.

Aastas on kavas anda vähemalt kümme 2000 euro suurust stipendiumi loodus- ja täppisteaduste, muusika, kunsti, tantsu või üldkultuuri valdkonnas. Andekatele noorsportlastele on juba varasemalt loodud Kullafondi toetus.

Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 15. oktoober, taotlemisvõimalus avatakse septembris Tartu Kultuurkapitali kodulehel.

Lisainfo:
abilinnapea Madis Lepajõe, 736 1223, 517 8562
hariduskomisjoni aseesimees Toomas Jürgenstein, 5562 9938


Tartu Muusikafestival lõpetab tegevuse

Volikogu otsustas lõpetada linna osalemise sihtasutuses Tartu Muusikafestival. Sama otsuse on teinud ka teine asutaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Sihtasutus korraldas mitmeid Tartu kultuurisündmusi nagu Hansapäevad ja Popkooride pidu, kuid viimastel aastatel on sihtasutuse tegevused üle võtnud Tiigi Seltsimaja.

Lisainfo:
abilinnapea Madis Lepajõe, 736 1223, 517 8562
kultuurikomisjoni esimees Nikolai Põdramägi, 520 1285

Aune Rumm

linnavolikogu kantselei
peaspetsialist

Tel: 736 1202
Mob: 514 9896

Viimati muudetud 13.06.2019