Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Tartu Linnavolikogu istungil

Tartu Linnavolikogu

Raekoja torn Foto: Kalle Paalits

21. veebruar /

Tartu ühistransporti hakkab haldama linnaasutus

Volikogu otsustas asutada linnaasutuse Tartu Linnatransport, mis võtab üle bussiliikluse ja taksonduse korraldamise, täiesti uue valdkonnana lisandub rattaringluse opereerimine.

Tartu Linnatranspordi loomise eesmärk on rajada tugev ja mitmekülgne struktuur ühistranspordi kui ühe olulisema linna poolt pakutava avaliku teenuse tarvis. Uue asutuse lähiaja fookuses on bussiliiklus seoses üleminekuga uuele liinivõrgule ja uue vedaja töö algusega käesoleva aasta suvel ning rattaringluse käivitamine.

1. aprillist tööd alustava asutuse koosseisu on planeeritud üksteist töökohta, neist neli tuleb üle linnamajanduse osakonnast. Vajalike kuludega on 2019. aasta linnaeelarves arvestatud.

Lisainfo:
abilinnapea Raimond Tamm, 736 1213, 515 4738
majanduskomisjoni esimees Verni Loodmaa, 503 4722


Linn pakub toetust tootmise digitaliseerimiseks

Volikogu kinnitas ettevõtetele tootmise digitaliseerimiseks toetuse maksmise korra.

Toetusega soovitakse suurendada Tartu tootmisettevõtete konkurentsivõimet digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu abil. Ettevõtte digitaliseerimise eesmärk on tootmistsükli lühendamine ning tootmise automatiseerimine.

Toetuse suurus on kuni 5000 eurot ettevõtte kohta ja ettevõtte omafinantseering peab katma kuludest vähemalt 30 protsenti. Toetust saavad taotleda töötleva tööstuse tegevusvaldkonnas tegutsevad ettevõtted, kelle asukoht äriregistri järgi on Tartus, tootmine võib aga toimuda nii Tartu linnas kui Tartu maakonnas.

Eelkõige võiks toetusest abi olla väiksematel ettevõtetel tootmise digitaliseerimisega alguse tegemiseks.

Volikogu majanduskomisjoni hinnangul peaks tulevikus kaaluma toetuse saajate sihtgrupi laiendamist ka teenindussektori ettevõtetele.

Tartu linna 2019. aasta eelarves on toetuse andmiseks 60 000 eurot.

Lisainfo:
abilinnapea Raimond Tamm, 736 1213, 515 4738
majanduskomisjoni esimees Verni Loodmaa, 503 4722

Aune Rumm

linnavolikogu kantselei
peaspetsialist

Tel: 736 1202
Mob: 514 9896

Viimati muudetud 21.02.2019