Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Tartu Linnavolikogu istungil

Tartu Linnavolikogu

Raekoda Foto: Tanel Kindsigo

21. mai /

Karlova kool saab endale Salme tänava koolimaja

Volikogu lubas linnavalitsusel osta Tartu Ülikoolilt Salme 1a ajaloolise koolihoone, et lahendada kasvava Karlova kooli pikaajalist ruumikitsikust. Ostuhind on 630 tuhat eurot.

Praegu õpib Karlova koolis ligi 700 õpilast. Lina 2 koolihoones on 33 klassiruumi ning ruumipuuduse leevendamiseks toimub õppetöö eri vahetustes või väljaspool koolihoonet. Salme 1a asub Lina tänava koolimaja lähedal ning sinna on võimalik üle viia 7.-9. klassid.

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi kasutab Salme 1a hoonet 2021. aasta sügiseni, siis algab seal remont, et hoone Karlova kooli tarbeks kohandada.

Kavas on teha korda ja ehitada juurde riietus-, pesu-, klassi- ning tualettruume, lisaks vahetatakse hoone katus ja küttesüsteem. Remont läheb linnale maksma ligi miljon eurot. Tulevikus on plaan korrastada ka kooli murukattega spordiplats.

Karlova kooli õppetöö Salme 1a hoones peaks algama 2022. aasta sügisel.
 
Salme tänava koolihoone ehitati 1938. aastal kommertsgümnaasiumi ja kaubanduskooli tarbeks. Läbi aastate on hoones töötanud Tartu Õpetajate Instituut, Tartu Pedagoogiline Kool ja Tartu Õpetajate Seminar.

Lisainfo:
abilinnapea Gea Kangilaski, 521 3295
rahanduskomisjoni esimees Toomas Kapp, 504 3415


Revisjonikomisjon sai uued juhid

Revisjonikomisjoni esimeheks valiti Nikolai Põdramägi (Keskerakond), kelle poolt hääletas 24 volikogu liiget. Komisjoni aseesimeheks sai 17 poolthäälega Tiia Teppan (Reformierakond).

Komisjoni senine esimees Kadri Leetmaa (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) astus ametist tagasi 19. märtsil pärast Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni moodustamist. Tavakohaselt kuulub revisjonikomisjoni esimehe koht volikogu opositsiooni esindajale.

Lisainfo: revisjonikomisjoni esimees Nikolai Põdramägi, 520 1285

Aune Rumm

linnavolikogu kantselei
peaspetsialist

Tel: 736 1202
Mob: 514 9896

Viimati muudetud 21.05.2020