Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Tartu noored suusatajad tõid Lake Placidist medalid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu võistkond Foto: Veljo Lamp

15. jaanuar / Tartu noored suusatajad saabusid Lake Placidis toimunud rahvusvahelistelt laste mängudelt medalitega.

Tartu linna neljaliikmeline noorte suusakoondis osales 6.-11. jaanuarini rahvusvahelistel laste mängudel Lake Placidis USAs. Mängudel osales 33 linna koondised 14 riigist. Võisteldi kaheksal talispordialal.

Tartu noored võitsid kaks medalit - Ralf Kivil saavutas klassikadistantsil kuldmedali ja Mari Ann Jahhu tõi tütarlaste sprindivõistluse pinevast lõpuheitlusest pronksmedali. Tublid olid ka teised koondise liikmed: poiste sprindidistantsil sai Mihkel Renning 5. koha ning tütarlaste klassikadistantsil tuli murdmaavõistluste üks noorimaid osalejaid Pillerin Vilipuu kokkuvõttes 7. kohale.

Linna esindusega kaasas käinud suusatreener Kerstin Margus kiitis noori: "Treeningsõitude järel kasvasid meie lootused medalitele. Nii Ralf kui Mari Ann tegid oma ära, kuid eriti üllatas Mihkel, kes sprindi B finaali end välja murdis ja selle ka lõpuks võitis. Igati tubli sõidu tegi ka meie noorim võistkonnaliige Pillerin, kes oli tavadistantsil seitsmes."

Tartu noortel oli oma roll täita ka mängude avatseremoonial - Mari Ann Jahhul oli au ette lugeda sportlaste tõotus ja Ralf Kivil osales mängude tule süütamise tseremoonial.

Tartu linn on liitunud Rahvusvahelise Olümpiakomitee patronaaži all tegutseva rahvusvahelise spordiorganisatsiooniga International Children Games, kes korraldab igal aastal rahvusvahelisi laste mänge, millest saavad osa võtta 13-15aastased noorsportlased. Mängud on üles ehitatud sarnaselt olümpiamängudega, kuid nende  eripära on see, et nendest ei võta osa mitte riikide, vaid linnade koondised. Eestist on selle võistlussarjaga praegu liitunud vaid Tartu linn.

Järgmised 53. rahvusvahelised laste mängud peetakse 9.-13. juulini Ufaas Venemaal.

Lisainfo: sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp, tel 7361 352, 516 7559.

Viimati muudetud 15.01.2019