Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Tartu noorsootöö aastaseminar vaatab tulevikku

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

noored

22. jaanuar / Tänasel Tartu noorsootöö aastaseminaril on jutuks 2020. aasta väljakutsed erinevates valdkondades. Ühe olulise teemana suunatakse pilk erivajadusega noorte senisest tõhusamale kaasamisele.

Raekojas toimuval seminaril tutvustab Turu-uuringute AS uuringujuht Vaike Vainu äsja valminud uuringu „Tartu nägemis-, kuulmis- või liikumispuudega noorte osalus noorsootöös“ tulemusi, mis on sisendiks senisest paremini neile sellele sihtrühmale sihitatud tegevusteks. Uuringust selgus, et noored tunnevad pigem puudust infost kui näevad oma tegevustele olulisi erivajadusest tulenevaid takistusi.

Teistes ettekannetes käsitletakse kunsti huviharidust, avatud noorsootööd, eelarvet ja muid päevakajalisi teemasid. Esinevad Piret Viirpalu (Tartu Lastekunstikool, Eesti Kunstikoolide Liit), Grete Sarap (Tartu Noorsootöö Keskus), Kaur Kötsi (Eesti Noorsootöö Keskus) ja Piret Talur (Tartu Linnavalitsus). Kõik osalejad saavad oma sõna öelda aruteludel, mis on Tartu linnavalitsusele sisendiks edasiste arendus- ja rahastusplaanide tegemisel.

Traditsiooniks kujunenud aastaseminar toimub neljandat korda. Selle eesmärgiks on iga aasta alguses anda ülevaade Tartu noorsootöö aktuaalsetest teemadest ning luua võimalus erinevate noorte vaba aja võimaluste arendamisega tegelejate omavaheliseks suhtluseks. Osalejate seas on esindatud eri valdkondade huvikoolid, noortekeskused, üldhariduskoolid, mittetulundusühingud ja riigiasutused.

Lisainfo: Piret Talur, noorsooteenistuse juhataja, 5911 6614

Piret Talur

kultuuriosakond, noorsooteenistus
juhataja

Tel: 736 1363
Mob: 5911 6614

Viimati muudetud 22.01.2020