Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Noorsootöö Keskus valiti aasta noortekeskuseks

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

meeskond

9. veebruar 2022 / Eile, 8. veebruaril tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium konkursil “Noorte heaks tänu” noortevaldkonna tegijaid. Aasta noortekeskuse tiitli pälvis Tartu Noorsootöö Keskus.

Tartu Noorsootöö Keskus paistab silma noorsootöö arendamisega nii linnasiseselt, üle-eestiliselt kui ka rahvusvaheliselt. Laureaadi tiitli üleandmisel tõsteti esile keskuse meeskonna tänavapõhist noorsootööd, digivahendite ja -pädevuste arengut ning tõrjutusriskis ja lisavajadustega noorte kaasamist noorsootöösse. Keskus avaldas ka kaasava noorsootöö käsiraamatu. Ära märgiti ka seda, et Tartu Noorsootöö Keskus tagab noorsootöö kvaliteedi läbi võrgustikutöö, toetades töötajate professionaalsuse kasvu ja noorte kaasatust.

Keskuse direktor Margit Kink kommenteeris, et edu taga on eelkõige suurepärane meeskond. Ta lisas, et tänu lisavajadustega noorte kaasamise projektile on keskuses tööl nii viipekeelne noorsootöötaja kui ka viipekeelne Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik Armeeniast. Võrgustikutöö puhul tõi Kink välja nii Eesti-sisesed kui ka rahvusvahelised koostööd, mis loovad võimaluse keskuse töötajatel jagada oma häid praktikaid ning õppida ka ise teistelt oma ala spetsialistidelt.

Konkursil “Noorte heaks tänu 2021” oli nominentide seas aasta noore kategoorias Tartu Noorsootöö Keskuse podcasti “Noorteaken” saatejuht Grete Kull ja aasta noorte osaluskogu või õpilasesinduse kategoorias Tartu Linna Noortevolikogu.

Fotol Tartu Noorsootöö Keskuse meeskond.

 

Viimati muudetud 13.02.2022