Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Noorte Töömalev otsib tööandjaid

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

noored malevas

28. märts 2022 / Tartu Noorte Töömalev otsib tööandjaid, kes sooviksid noortele pakkuda ägedat suvist töökogemust.

Töömaleva eesmärgiks on pakkuda 13-19aastastele koolinoortele võimalust suvevaheajal oma aega arendavalt veeta. Malevanoored töötavad rühmaga koos üks kuni kolm nädalat, olles abilisteks aia- ja põllutöödel, heakorra- ja haljastustöödel, poodides ja paljudes muudes kohtades.

Sel aastal pakutakse töökogemust ka Ukrainast Eestisse saabunud noortele. Lisaks on plaanis luua malevarühm lisavajadustega noortele, kus juhendajaks oleks vajalike teadmiste ja oskustega inimene.

Aga miks ikkagi võtta noori enda juurde tööle? Sellepärast, et just noored on meie tulevased tööandjad, ettevõtjad, maksumaksjad ja ühiskonna aktiivsed liikmed. Kui noorte töökasvatusega alustada varakult, siis saavad neist suurema tõenäosusega tööturul aktiivsed osalejad ja ettevõtlikud inimesed. Lemmatu Marjatalu juht Kärt Karhunen, kes on aastaid malevlasi tööle võtnud, kinnitas samuti noorte töölevõtmise kasulikkust nii noorele endale kui ka tööandjale. Tema sõnul on noortele esmase töökogemuse andmine vajalik ning lisaks võib noortest kujuneda välja potentsiaalne nende kauba tarbija. Muuhulgas saab ettevõte maleva abil ka ennast esile tõsta.

Kõigil tööandjail, kel soov suveks noortele töökohti pakkuda, palutakse võtta ühendust Cerda Männistega, e-post [email protected], tel 5598 5994.

Helen Toomsalu
Tartu Noorsootöö Keskus
Projektijuht
+372 53998333

 

Viimati muudetud 28.03.2022