Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Tartu noortekeskused teevad end bussipeatuses nähtavaks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Bussipeatus

6. august / Tänasest augusti lõpuni on paljudes Tartu linna bussipeatustes üleval sinirohelised plakatid, mis kutsuvad noortekeskustesse.

Teismelised saavad noortekeskuses sõpradega aega veeta ja uusi tuttavaid leida, osaledes kinoõhtutel, vestlusringides, kokkamistel jm ühistegevustes. Noortel on võimalus noortekeskuses saada tuge oma ideede elluviimiseks, näiteks korraldada ise mõnd sündmust. Noortekeskustes tegutsevad eelregistreerimiseta ning osalustasuta ringid ja klubid.

Enesetutvustuseks bussipeatustes ühendasid jõud viis Tartu linna rahastatavat noortekeskust: munitsipaalasutuse Tartu Noorsootöö Keskus allüksused Anne, Ilmatsalu ja Lille ning mittetulundusühingute hallatavad Aparaadi (MTÜ Tähe Noorteklubi) ja Makerlab (MTÜ SPARK Makerlab).

"Senised kogemused on näidanud, et sotsiaalmeediast leiavad keskuste info üles need noored, kes on juba keskuste olemasolu ja tegevusega kursis. Bussipeatusesse seadis kampaaniat teostav OÜ Artwerk üles 128 plakatit. Kui iga plakat suunab noortekeskuste võimalustega tutvuma kümmekond teismelist, kes siiani pole keskustesse sattunud, siis saab noortekeskuste külastajaskond kindlasti sügiseks tublit täiendust," kommenteeris noorsooteenistuse juhataja Piret Talur. Tartus on ligikaudu 10 000 teismelist, kellest viiendik külastab aastas vähemalt korra mõnd noortekeskust.

Lisaks noortekeskustele tegutseb Tartus mittetulundusühingute juhtimisel viis laste päevakeskust, mille hooaeg algab taas 20. augustil. Noortekeskused on avatud aastaringselt. Igal õppeaastal pakuvad Tartu lastele ja noortele õpivõimalust vabal ajal ligikaudu 65 huvikooli ning kümned huviringide tegevust korraldavad mittetulundusühingud. Kõigi laste ja noorte vaba aja tegevusvõimaluste tutvustamiseks annab linnavalitsus augusti lõpuks välja teatmiku ja 1. septembril toimub Tartu Noorsootöö Keskuse eestvedamisel kesklinnas noortesündmus "Tarkus ei hüüa tulles!"

Plakatite kampaaniat rahastatakse osaliselt haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Lisainfo: Piret Talur, noorsooteenistuse juhataja, 736 1363.

Viimati muudetud 03.02.2020