Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu otsib spordisõbralikke linlasi videokonkursil eeskuju näitama

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Välijõusaal Anne kanali ääres Foto: Natali M. Ernits

5. mai 2020 / Linnavalitsus otsib liikuvaid tartlasi osalema videokonkursil, kes näitaksid kogukonnale eeskuju projektis Healthy Boost ehk Hoogu Tervisele. Projekti eesmärk on täiustada sektoritevahelist koostööd ning kaasata linnaelanikke, et luua nende abiga uudseid lahendusi tervise ja heaolu parandamiseks.

Konkursil osalemiseks tuleb saata lühike video oma meelisharjutustest. Kõigi osalejate hulgast valitakse välja need, kes saavad kaasa lüüa värske mobiiliäpi sisu loomisel ja tutvustada läbi video peagi valmivate välijõusaalide võimalusi.

Tartu abilinnapea Mihkel Lees selgitas, et äpi eesmärk on tutvustada Tartu linna välijõusaalide asukohti ja varustust ning inspireerida kõiki trenni tegema. "Konkursile on oodatud igas vanuses täisealised ja erineva füüsilise ettevalmistusega tartlased, kes ei pelga kaamera ees harjutusi nagu kükke ja kätekõverdusi teha. Konkursi tulemusel valitud osalejad on inspiratsiooniks kõigile neile, kes tahavad teha paremaid valikuid oma tervise nimel,” lausus Lees.

Videot oma lemmikharjutustest võivad jagada kõik regulaarsed trennitegijad, aga kindlasti ka need, kes sellega alles alustavad. 

Kampaanias osalemiseks tuleb filmida endast kuni 1 minuti pikkune klipp oma meelisharjutusi tegemas. Videote jagajate seast valitakse välja esinejad, kes saavad võimaluse osaleda füsioterapeudi juhendamisel paari harjutuse filmimisel välijõusaalis. Filmitud lõikudest monteeritakse kokku uue äpi sisu, mis tutvustab välijõusaalides treenimise võimalusi erineva füüsilise ettevalmistusega inimestele. Lisaks saavad kõik video saatjad tervist toetava meene.

Osalemiseks laadi video üles endale kõige tuttavamasse keskkonda, mille abil saab videot jagada. Saada meiliaadressile tht@raad.tartu.ee video link ning kirjalikult või videosse põimitult enda tutvustus, mis sisaldab nime, vanust, telefoninumbrit, meiliaadressi, oma treeningkogemust ja põhjust, miks soovid kampaanias osaleda. Videosalvestisi ei jagata kolmandatele isikutele ning ei kasutata ilma nõusolekuta muuks, kui projekti inimeste valimiseks. Kõik, kes jagavad oma videot oma sotsiaalmeedias, võiksid juurde lisada teemaviite #hoogutervisele, et innustada ka teisi. Konkursile saab videoid esitada kuni 11. maini, uue mobiiliäpi videote filmimised toimuvad mai teises pooles.

Projektiga Healthy Boost ehk Hoogu Tervisele loodetakse luua toimivad IT-lahendused, mis motiveeriksid inimesi kasutama veel rohkem õues treenimise võimalusi. Lisaks loodetakse sellega edendada kõnnikoosolekute kasutamist tööelus.

Healthy Boosti kohta saab lähemalt lugeda projekti kodulehelt. Tartu linna partner projektis on Tartu Ülikooli Liikumislabor. Projekti rahastab Interreg Läänemere Piirkonna Programm.

Lisainfo: Tartlu LV STO tervishoiuteenistuse tervisespetsialist Riin Saaremõts, 5309 9138, Riin.Saaremots@raad.tartu.ee.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 05.05.2020