Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Tartu rajab Raekoja platsile uisuväljaku

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Jõululinn Tartu Foto: Tiina Pitk

9. november 2020 / Tartu linn rajab Raekoja platsile suudlevate tudengite purskkaevu ümber ligi 1000 ruutmeetri suuruse uisuväljaku, mille ehitustööd algavad raeplatsil nädala teises pooles. Uisuväljak, mis jääb avatuks veebruari teise pooleni, valmib koos Valguskülaga advendiaja alguseks.

 

Mitmeid aastaid teostamisvõimalusi otsinud ettevõtmine – uisuväljak ajaloolises linnasüdames – saab teoks tänu erasektorile. OÜ Giga Investeeringud poolt linnale tasuta kasutusse antav jää tootmise ja hooldamise mehhanism on valmistatud suure kogemusega Soome ettevõtte poolt. Väljaku rajamisega alustab soomlastest ja eestlastest koosnev meeskond selle nädala teises pooles ja paigaldatavat mehhanismi võib võrrelda suure külmkapiga.

 

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul tehakse unistused tihti teoks koostöös. "Ka selle unistuse täitumise taga on ettevõte, kelle teod on varemgi kodulinnast hoolimist kinnitanud. See on ilus kingitus tartlastele ja linna külalistele ajal, mil värskes õhus viibimine on eriti soositud," lisas Klaas.

 

Kogu tehnilist lahendust ja uut valgustehnikat on aastaid võimalik kasutada ka mujal linnaruumis. Raekoja platsile on uisuväljak Tartu jõululinna osana planeeritud esialgu kolmeks talveks.

 

Uisuväljaku kasutamine on tasuta ning väljaku vahetus läheduses asuvast paviljonist saavad nii suured kui ka väikesed huvilised uiske rentida. Äripäeviti on pärastlõunani eelisjärjekorras väljakust rõõmu tundma oodatud koolilapsed.

 

Advendiaja alguseks naaseb raeplatsile ka mõnevõrra uuenenud sisuga klaaspaviljonidest koosnev Valgusküla, mis võimaldab talvise koolivaheaja lõpuni mõnusalt, hajutatult ning ülekorraldamata moel aega veeta, värskes õhus viibida ja ringi luusida. Valguskülasse naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, supermunejatest kanapere, Jõululinn Tartu klassikaks muutunud põhumaja ja mitmed uue sisuga klaasmajakesed ja atraktsioonid, mille loomisesse panustavad teiste seas nii Vanemuise teater kui ka Eesti Rahva Muuseum.

 

Seoses koroonaviiruse levikuga ei toimu sellel aastal Raekoja platsil tavapärasel moel mitmeid armastatud üritusi, sh advendiküünalde ühiseid süütamisi.

 

Lisateave:

Maris Peebo

Tiigi Seltsimaja

506 8770

 

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 13.11.2020